Konstruowanie umysłowej reprezentacji świata

Autor: Joanna Głodkowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 37%

Pedagogika specjalna w swoich poszukiwaniach ma szacunek dla dorobku poprzedników. Poczucie ciągłości ważnych zadań przejawia się w uznawaniu roli tradycji w teraźniejszości i docenianiu znaczenia przeszłości dla przyszłości. Ponadczasowe idee w starciu z nowymi myślami, wynikami badań i procesami społecznymi dają nową jakość edukacji, rehabilitacji i terapii.

Autorka, wychodząc naprzeciw tak nakreślonym zadaniom współczesnej pedagogiki specjalnej, podejmuje próbę rozpoznania możliwości i ograniczeń uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną rozpoczynających naukę szkolną. Buduje tym samym modele diagnostyczne i terapeutyczne, by na podstawie dotychczasowych koncepcji i wyników ba- dań własnych opracować pewien konstrukt łączący wybrane aspekty tego, co stałe i zmienne w pedagogice specjalnej.

[...] W wyniku wzajemnych relacji i działań pomocowych świat dziecięcy i świat dorosłego przenikają się w realnych sytuacjach edukacyjnych. Proces przenikania się tych dwóch światów może być wzmocniony istotnym przekaźnikiem, jakim są treści wyobrażone, nierealne, baśniowe – tak bliskie dziecku, nasycające jego umysł i uczucia oraz dające poczucie bezpiecznego uczestniczenia w wypełnianiu zadań edukacyjnych.

Wychodząc naprzeciw tak nakreślonym zadaniom współczesnej pedagogiki specjalnej, rozpoznanie możliwości i ograniczeń uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną rozpoczynających naukę szkolną, uczyniłam wyzwaniem do opracowania własnego modelu diagnostycznego i terapeutycznego.

Zaprezentowana autorska metoda baśniowych spotkań jest więc nie tylko próbą wykorzystania naturalnych warunków rozwojowych dziecka, ale także swoistym kostruktem łączącym wybrane aspekty tego, co stałe i zmienne w pedagogice specjalnej.

Joanna Głodkowska

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 22,00

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
22,00 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 31,51 zł
(dla stałych klientów)
35,01 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
35,01 zł publio.pl
bez DRM epub pdf
36,00 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM epub pdf
36,00 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
28,00 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
39,21 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
40,84 zł muve.pl
bez DRM pdf
44,82 zł eplaton.pl
bez DRM pdf Po rejestracji »
47,31 zł nexto.pl
bez DRM pdf
49,80 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
49,80 zł legimi.com
bez DRM pdf
49,80 zł koobe.pl