Konstruowanie umysłowej reprezentacji świata

Autor: Joanna Głodkowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 26%

Pedagogika specjalna w swoich poszukiwaniach ma szacunek dla dorobku poprzedników. Poczucie ciągłości ważnych zadań przejawia się w uznawaniu roli tradycji w teraźniejszości i docenianiu znaczenia przeszłości dla przyszłości. Ponadczasowe idee w starciu z nowymi myślami, wynikami badań i procesami społecznymi dają nową jakość edukacji, rehabilitacji i terapii.

Autorka, wychodząc naprzeciw tak nakreślonym zadaniom współczesnej pedagogiki specjalnej, podejmuje próbę rozpoznania możliwości i ograniczeń uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną rozpoczynających naukę szkolną. Buduje tym samym modele diagnostyczne i terapeutyczne, by na podstawie dotychczasowych koncepcji i wyników ba- dań własnych opracować pewien konstrukt łączący wybrane aspekty tego, co stałe i zmienne w pedagogice specjalnej.

[...] W wyniku wzajemnych relacji i działań pomocowych świat dziecięcy i świat dorosłego przenikają się w realnych sytuacjach edukacyjnych. Proces przenikania się tych dwóch światów może być wzmocniony istotnym przekaźnikiem, jakim są treści wyobrażone, nierealne, baśniowe – tak bliskie dziecku, nasycające jego umysł i uczucia oraz dające poczucie bezpiecznego uczestniczenia w wypełnianiu zadań edukacyjnych.

Wychodząc naprzeciw tak nakreślonym zadaniom współczesnej pedagogiki specjalnej, rozpoznanie możliwości i ograniczeń uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną rozpoczynających naukę szkolną, uczyniłam wyzwaniem do opracowania własnego modelu diagnostycznego i terapeutycznego.

Zaprezentowana autorska metoda baśniowych spotkań jest więc nie tylko próbą wykorzystania naturalnych warunków rozwojowych dziecka, ale także swoistym kostruktem łączącym wybrane aspekty tego, co stałe i zmienne w pedagogice specjalnej.

Joanna Głodkowska

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 26.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
26.76 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 26.89 zł
(dla stałych klientów)
29.88 zł ebookpoint.pl
epub pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
32.00 zł ibuk.pl
mobi epub
35.01 zł publio.pl
epub pdf
40.00 zł swiatebookow.pl
epub
26.00 zł zinamon.pl
pdf
26.00 zł zinamon.pl
pdf
  25.51 zł
w programie Nexto Premium
39.53 zł nexto.pl
pdf
42.51 zł legimi.com
pdf
42.51 zł virtualo.pl

Joanna Głodkowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Konstruowanie umysłowej reprezentacji świata"