ISBN:9788378501107

Etnografia wizualna w badaniach i praktyce pedagogicznej

Autor: Justyna Nowotniak

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

 

Książka stanowi bardzo interesującą i nowatorską w polskich warunkach propozycję wykorzystania etnografii wizualnej w badaniach ewaluacyjnych – szczególne w autoewaluacji. Autorka wychodzi naprzeciw potrzebom praktyków poszukujących nowych rozwiązań odnośnie do ewaluacji własnej pracy. Istniejące w Polsce regulacje prawne rodzą pokusę upowszechniania się praktyk typowych dla ewaluacji biurokratycznej. Prowadzi się je tylko dlatego, że istnieje nakaz prawa. Rzadko kiedy prowadzone ewaluacje „wewnętrzne” spełniają nawet elementarne wymogi metodologiczne. Od badań ewaluacyjnych oczekuje się danych do samooceny i potwierdzenia tego wszystkiego, co i tak już wiadomo.

Proponowana przez J. Nowotniak fotoewaluacja znosi wspomniane ograniczenia. Jej walorem jest akcentowanie, że – szczególnie w autoewaluacji – ważne jest, by dostarczała ona danych do podejmowania decyzji skierowanych na projakościową zmianę (ewaluacja rozwojowa) oraz generowała wiedzę o własnej pracy i jej uwarunkowaniach (ewaluacja poznawcza).

Przedstawiona w tej części książki propozycja jest bardzo dobrze ugruntowana zarówno w teorii, jak i w metodologii badań. Sięgający po nią nauczyciele siłą rzeczy ulokują siebie w roli badaczy własnej praktyki.

Z recenzji dr. hab. Henryka Mizerka, prof. UWM

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 32.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
33.77 zł ebuczek.pl
pdf
32.40 zł zinamon.pl
pdf
33.73 zł gandalf.com.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
34.86 zł ibuk.pl
pdf
  21.26 zł
w programie Nexto Premium
39.53 zł nexto.pl
pdf
42.51 zł legimi.com
pdf
42.51 zł virtualo.pl
pdf
49.80 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Etnografia wizualna w badaniach i praktyce pedagogicznej"