Szkolne problemy uczniów

Autor: Maria Witkoś

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 29%

 

Niniejsza książka jest zbiorem artykułów podejmujących niektóre aspekty szkolnych problemów uczniów. Powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie oddolne, jako wynik konsultacji, spotkań, pytań, wątpliwości czy próśb o konkretne propozycje rozwiązań uczniowskich kłopotów w nauce – przedstawianych przez pracowników placówek szkolnych i opiekuńczych: nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkolnych.

Autorka (jako psycholog w służbie zdrowia, a następnie w oświacie, ostatnio zaś w poradni psychologiczno-pedagogicznej) zarysowuje ogólne zagadnienia (choć powołując się na konkretne przypadki uczniów) problemów związanych z edukacją i przedstawia propozycje niektórych bezpośrednich oddziaływań stymulujących rozwój dzieci i młodzieży. Są to głównie scenariusze zajęć i dotyczą: technik przyspieszonego uczenia się, treningu widzenia, rozwijania zdolności czy też kontaktów interpersonalnych. Można je zastosować już w starszych klasach (trzecich) młodszego wieku szkolnego (np. trening widzenia, rozwijanie zdolności), także w starszych klasach szkół podstawowych, jak również w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (zajęcia integrujące, trening widzenia, techniki przyśpieszonego uczenia się – pełny zestaw ćwiczeń dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum).

 

[...] książka jest [...] poradnikiem dla nauczycieli, pedagogów, którzy mają na co dzień problemy z uczniami sprawiającymi określone trudności. [...] Autorka jest psychologiem od lat zajmującym się wspomaganiem nauczycieli. [...] wszystko, co nawiązuje do jej osobistych doświadczeń klinicznych, jest jak najbardziej przydatne dla każdego, kto zajmuje się dziećmi o specjalnych po- trzebach edukacyjnych. [...]

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 14.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 13.10 zł
(dla stałych klientów)
14.56 zł ebookpoint.pl
mobi epub
15.24 zł ebuczek.pl
epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
15.40 zł ibuk.pl
epub pdf
16.50 zł vagabook.pl
mobi epub
20.00 zł publio.pl
epub pdf
22.00 zł swiatebookow.pl
epub
14.30 zł zinamon.pl
pdf
14.30 zł zinamon.pl
pdf
21.54 zł gandalf.com.pl
pdf
  14.34 zł
w programie Nexto Premium
22.23 zł nexto.pl
pdf
28.00 zł virtualo.pl

Maria Witkoś - inne e-booki

E-booki podobne do "Szkolne problemy uczniów"