ISBN:9788378501336

Pedagogie postu

Autor: Zbigniew Kwieciński

Wydawnictwo: Impuls

Oszczędzasz: 41%

 

„Zbiór tekstów zawartych w tej książce dotyczy szeroko pojętej edukacji w sytuacji gwałtownych zmian jej kontekstów politycznych, kulturowych i gospodarczych po 1989 roku w Polsce. (…) Na nasze polskie i regionalne przeobrażenia ‘socjalizmu’ w demokrację, gospodarkę rynkową i otwarcie na Zachód nałożyły się globalne procesy technologiczne, ekonomiczne, informacyjne, komunikacyjne i kulturowe porzucania epoki nowoczesności na rzecz epoki ponowoczesnej, a w kulturze i nauce trwał i trwa zwycięski pochód postmodernizmu – jako zwycięski wobec oświecenia i pozytywizmu sposób myślenia, wartościowania i zachowań.

Studia, eseje i raporty z badań były wywołane przez nową, niezwykle trudną sytuację dziejową, którą przeżywaliśmy i której nadal doświadczamy, była ona dla nich głównym zbiorem pretekstów; są próbą jej wieloaspektowego zrozumienia z perspektywy pedagogicznej, ogarnięcia kontekstów przemian edukacji; są wreszcie próbą spenetrowania ukrytych, niewidocznych funkcji instytucji edukacyjnych, niejako jej podtekstów”.

Jak zatem nazwać przemiany systemów otoczenia edukacji po 1989 roku?  Za niezwykle trafną metaforę uznaję określenie B. Barana, który napisał, że po socjalizmie w Polsce z tych różnych post-ów został nam tylko …post. (…) I stąd tytuł tego zbioru – Pedagogie postu (…)

(Ze słowa wstępnego autora)

 

[...] teksty zamieszczone w niniejszym tomie są ciągłe niezwykle aktualne, co w sposób jednoznaczny zaświadcza o tym, że post ciągle trwa....[...] z recenzji

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 17.65 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 15.89 zł
(dla stałych klientów)
17.65 zł ebookpoint.pl
epub pdf
  12.81 zł
w programie Nexto Premium
21.35 zł nexto.pl
mobi epub
25.00 zł empik.pl
epub pdf
25.00 zł virtualo.pl
epub pdf
26.76 zł gandalf.com.pl
epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
28.00 zł ibuk.pl
epub pdf
28.01 zł vagabook.pl
mobi epub
30.00 zł publio.pl
mobi epub
30.00 zł litres.pl
epub
20.28 zł swiatebookow.pl
epub
26.00 zł zinamon.pl
pdf
26.00 zł zinamon.pl

Zbigniew Kwieciński - inne e-booki

E-booki podobne do "Pedagogie postu"