ISBN:9788378502364

Współczesna myśl pedagogiczna

Autor: Bogusław Śliwerski

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 40%

Książka jest owocem prowadzonych przez wiele lat badań i dyskusji w środowiskach akademickich w naszym kraju. Kolejne jej fragmenty są wynikiem spotkań i wygłaszanych w czasie konferencji referatów, które miały miejsce na wielu uczelniach wyższych w Polsce. Niektóre były częściowo publikowane w rozproszonych materiałach konferencyjnych czy tomach jubileuszowych. Książka nawiązuje także do zapoczątkowanego w 1989 r. cyklu seminariów i studiów kulturowych, jakie prowadzili profesorowie UMK w Toruniu – Zbigniew Kwieciński i Lech Witkowski pod nazwą „Nieobecne dyskursy”. Dzięki nim odtwarzane były nieistniejące i zniszczone w okresie PRL dyskursy pedagogiczne, w tym szeroko rozumiana pedagogika humanistyczna.
Publikacja składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym skoncentrowano się na terminologii wykorzystywanych w badaniach współczesnej myśli pedagogicznej. Drugi rozdział rozwija temat myśli pedagogicznej w ponowoczesnym świecie (metafora pedagogiki jako hipermarketu i labiryntu myśli). W trzecim rozdziale przedstawiono klasyfikacje, typologie i mapy myśli pedagogicznej. Kolejny rozdział zawiera studia porównawcze myśli pedagogicznej. W ostatnim zaś rozwinięto problematykę egzemplifikacji badań nad recepcją i krytyką prądów pedagogicznych.
Jest to podręcznik, który powinien być wykorzystywany w kształceniu studentów pedagogiki i pedagogiki specjalnej, a także w doskonaleniu kadr nauczycielskich oraz akademickich. Książka powinna stać się zachętą dla innych badaczy do dalszych analiz porównawczych współczesnej myśli pedagogicznej.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 18.09 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 16.28 zł
(dla stałych klientów)
18.09 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
19.24 zł ebuczek.pl
epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
21.00 zł ibuk.pl
epub pdf
23.12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.00 zł publio.pl
epub
18.20 zł zinamon.pl
pdf
18.20 zł zinamon.pl
epub
19.04 zł vagabook.pl

Bogusław Śliwerski - inne e-booki

E-booki podobne do "Współczesna myśl pedagogiczna"