ISBN:9788378504030

„Dziara”, „cynkówka”, „kolka” – zjawisko tatuażu więziennego

Autor: Sławomir Przybyliński

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 46%

„Od niepamiętnych czasów człowiek interesował się rozmaitymi technikami ozdabiania swojego ciała. Jedną z nich – mającą bogatą, wielowiekową tradycję – jest wykonywanie tatuażu. Największą fascynację tym zjawiskiem przejawiają przedstawiciele świata przestępczego. W kręgach kryminogennych bywa on oznaką przestępczej działalności. (...)
W niniejszej publikacji postaram się przybliżyć i opisać kwestie związane z niezwykle interesującym i niewątpliwie cały czas kontrowersyjnym zjawiskiem tatuażu w wydaniu penitencjarnym. Przedstawię rodzaje i funkcje tatuaży więziennych, sposoby ich wykonywania, usuwania, ich symbolikę i znaczenie w grupie podkulturowej. Omówię narzędzia służące do tatuowania („dziargania”), uregulowania legislacyjne i wiele innych zagadnień związanych z tą osobliwością więzienną”.

Fragment wstępuKsiążka zawiera 197 fotografii tatuaży więziennych o różnych rozmiarach, różnej treści i znaczeniu, znajdujących się w rozmaitych miejscach ciała. Wszystkie zdjęcia zostały dokładnie opisane.
Publikacja zainteresuje praktyków penitencjarnych, studentów pedagogiki resocjalizacyjnej, psychologii penitencjarnej, prawa karnego wykonawczego, zwłaszcza prawa penitencjarnego, oraz pracowników naukowych tych dyscyplin.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 16.30 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
17.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
17.24 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 15.57 zł
(dla stałych klientów)
17.30 zł ebookpoint.pl
mobi epub
17.30 zł onepress.pl
mobi epub
30.00 zł publio.pl
epub
16.30 zł zinamon.pl
epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
17.00 zł ibuk.pl
epub
20.65 zł gandalf.com.pl
epub
22.25 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "„Dziara”, „cynkówka”, „kolka” – zjawisko tatuażu więziennego"