Diagnoza uspołecznienia publicznego szkolnictwa III RP w gorsecie centralizmu

Autor: Bogusław Śliwierski

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza „Impuls”

Oszczędzasz: 13%

„Bogusław Śliwerski jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskich nauk o edukacji w ostatnich dekadach. Jego kolejne książki dokonywały «przełomów dyskursywnych» w pedagogice, a impulsy teoretyczne i empiryczne, które wnosił, odegrały ogromną rolę w kształtowaniu sposobów myślenia w edukacji i o edukacji. [...] pokazuje w sposób znakomity, poparty bardzo przekonującymi wynikami przeprowadzonych przez siebie badań, mechanizmy sprawowania władzy polityczno-edukacyjnej w Polsce.
Przedstawia, jak nowe, pełne – aby odwołać się do myśli Foucaulta – władzy/wiedzy dyskursy polityczne „przycinają” i rekonstruują rzeczywistość edukacyjną, ograniczając możliwości upodmiotowienia lokalnych aktorów życia pedagogiczno-oświatowego. W prowadzonych precyzyjnie, a jednocześnie bardzo komunikatywnie narracjach Bogusław Śliwerski pokazuje, w jaki sposób władza ustawy, rozporządzenia czy decyzji tworzy […] nową scentralizowaną rzeczywistość, w ramach której alternatywne sposoby myślenia i działania są marginalizowane/wykluczone. [...]
«Diagnoza uspołecznienia publicznego szkolnictwa…» to nie tylko książka pedagogiczna, ale także politologiczna, jej Autor bowiem ukazuje nieuchronność asymetrycznych w każdym aspekcie związków (uprzedmiotawianej) oświaty z (upodmiotowioną i bezwzględnie decyzyjną) polityką i władzą. Przedstawia, niekiedy niemal „detalicznie”, jak władza (czasami tylko dlatego, aby potwierdzić „swoją władzę”) przedostaje się do najmniejszych nawet zakątków codziennej praktyki edukacyjnej.

prof. zw. dr hab. Zbyszko Melosik, fragment recenzji

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 31,20

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
36,00 zł publio.pl
epub
31,20 zł zinamon.pl
epub
32,56 zł gandalf.com.pl
epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
33,60 zł ibuk.pl
epub
36,00 zł ravelo.pl
epub
43,20 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Diagnoza uspołecznienia publicznego szkolnictwa III RP w gorsecie centralizmu"