Stroiciel śpiewu ptaków

Autor: Lech Mucha

Wydawnictwo: LOSEK

Opłacalność: 1990 zł/100 stron

Stroiciel śpiewu ptaków” to fantastyczna opowieść osadzona w świecie, w którym jaźń i ciało człowieka nie są ze sobą związane tak ściśle, jak w naszym. Żyją w tym świecie ludzie, którzy potrafią przenieść swe dusze w ciała ptaków i jako drapieżne jastrzębie, szybkie jak wicher sokoły albo wytrzymałe bociany odbywać podniebne podróże. Jeden z nich, Szczerbaty, zostaje w czasie takiego lotu podstępnie pozbawiony możliwości powrotu do ludzkiego kształtu i uwięziony w ciele sokoła. Wraz z towarzyszami – telepatką Katją i innym stroicielem Bażantem – musi wyruszyć w pościg za złodziejami, by odzyskać swoje ciało.

***

Nagle drugi z ludzi upuścił nogi jego ciała i odwrócił się, spoglądając w górę. Podniósł do ramienia kuszę i strzelił. Jastrząb gwałtownie zmienił kierunek lotu, próbując uniknąć bełtu, jednak było już za późno. Pocisk dosięgnął prawego skrzydła ptaka. Ból, który poczuł, niemal sparaliżował jego ruchy. Ostatkiem sił, walcząc z ogarniającym go omdleniem, Jastrząb wcielony w sokoła zdołał odlecieć na bezpieczną odległość i tracąc w końcu przytomność, spadł na ściółkę pomiędzy drzewami. Teraz nie tylko był uwięziony w ciele ptaka, ale też ciężko ranny...

Od autora:

Nazywam się Lech Mucha. W sierpniu skończę czterdzieści trzy lata. Jestem żonaty, mam dwójkę dzieciaków. Na co dzień wykonuję wyuczony zawód chirurga. Książki – w tym fantastykę naukową i literaturę fantasy – czytam odkąd sięgam pamięcią. Prawdziwym przełomem w moim życiu stał się fakt znalezienia pod ławką w liceum czwartego numeru „Fantastyki”. Od tej pory jestem stałym czytelnikiem tego periodyku. Piszę dla przyjemności dzielenia się własnymi pomysłami.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 19,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 17,91 zł
(dla stałych klientów)
19,90 zł ebookpoint.pl

Lech Mucha - inne e-booki