Pamiętniki 2005-2011

Autor: Paulina Żuchowska

Wydawnictwo: E-bookowo

Stron: 269

Opłacalność: 2.42 zł/100 stron

Pamiętniki Pauliny Żuchowskiej 2005-20011 to zbiór tekstów, które powstawały przez siedem lat, podczas najtrudniejszych momentów w życiu malarki. Teksty niekiedy bardzo trudne przez swoją dosadność, jak i pozorną przesadę w porównaniach. Ból wewnętrzny przełożony na papier, określany i wciąż porównywany do bólu cielesnego. Cierpienie duchowe niekiedy nawiązujące do fizycznej agonii. Powiązanie prawdy z kłamstwem poprzez ciężkie porównania.

Pierwszym założeniem tworzenia pamiętników było wprowadzenie czytelnika w błąd, po to, by sam dowiedział się prawdy, poprzez wykazanie się empatią podczas czytania, jak i umiejętnością wyrozumiałości dla samego siebie w momentach niezrozumiałych. Mara i sen przeplatające się poprzez jawę. Określenie odwiecznie odczuwanych emocji, dotąd nienazwanych. Beznadzieja i rozkosz wynikające z nieustającej walki wnętrza z fizycznością.

 

Paulina Żuchowska: urodzona 30 kwietnia, 1987 r. w Lesznie. Artystka malarka - samouk; grafik, ilustratorka, portrecistka. Specjalizująca się w malarstwie sztalugowym (w szczególności akryl i suchy pastel). Malarstwo jest jej pasją, która narodziła się już we wczesnym dzieciństwie. Potrzeba było jednak czasu i doświadczeń, by artystka pozwoliła pasji, pokierować swoim życiem.

Podstawowym źródłem jej inspiracji, są ludzkie emocje, oraz złożone przeżycia wewnętrzne. W 2003 r. artystka rozpoczęła naukę w liceum z profilem artystyczno plastycznym. Po roku przeniosła się do liceum ogólnokształcącego, w celu zapewnienia sobie lepszego przygotowania do matury. W 2006 r. zaraz po zdaniu egzaminu dojrzałości, rozpoczęła studia w Bydgoszczy, na kierunku psychologia. Po roku dodatkowo rozpoczęła studia w Koninie, na kierunku pedagogika.

Spór o wartości moralne, w który to wdała się na Uniwersytecie bydgoskim z jednym z profesorów, skończył się dla niej przymusowym opuszczeniem uczelni. Zdarzenie to miało bardzo silny wpływ na decyzję o jej dalszym życiu. Na kilka miesięcy po incydencie, postanowiła zakończyć naukę, również na uczelni w Koninie i całkowicie oddać się swojej prawdziwej pasji. W 2008 roku przeprowadziła się do Słupcy, w której kształciła swoje umiejętności malarskie, jako samouk. Po dwóch latach wróciła do Bydgoszczy, jako portrecistka. Od tamtej pory, prace jej autorstwa cieszyły się uznaniem nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Obecnie mieszka i tworzy w Lesznie, które jest jej miastem rodzinnym.

Paulina Żuchowska współpracuje z galeriami: Arti4, Galeria Twórców Sztuki, SMyART, Galeria Sart, Artbreak, NowaGaleria.pl, Artcollection, Cepelandia.pl Artystka wystawia swoje obrazy na terenie całego kraju.

Jej publikacja Pamiętniki 2005 – 2011 to zbiór opisów przeżyć i wspomnień, związanych z najtrudniejszymi chwilami artystki, które prowokowały ją do tworzenia.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 6,50

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
  5,40 zł
w programie Nexto Premium
8,55 zł nexto.pl
mobi epub pdf
9,00 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
9,50 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
od 9,18 zł
(dla stałych klientów)
10,20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
7,54 zł gandalf.com.pl
mobi epub
7,64 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
9,00 zł legimi.com
mobi epub
9,00 zł virtualo.pl
mobi epub
12,00 zł woblink.pl
mobi
6,50 zł zinamon.pl
epub
6,50 zł zinamon.pl
pdf
6,50 zł zinamon.pl

Paulina Żuchowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Pamiętniki 2005-2011"