Mit i czas polityczny. Czas polityczny w przestrzeni narodowych narracji mitycznych

Autor: Piotr Lewandowski

Wydawnictwo: E-bookowo

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 6.90 zł.

Oszczędzasz: 35%


Mit i czas polityczny. Czas polityczny w przestrzeni narodowych narracji mitycznych to praca poruszająca niedowartościowany do tej pory, problem narodowych mitów politycznych. Książka ta posiada wiele istotnych zestawień teoretycznych funkcjonujących w literaturze naukowej wokół kategorii mitu i czasu, które stają się polem wyjścia do szerszych dyskusji i analiz prowadzonych przez autora. W pracy możemy zetknąć się z takimi problemami jak zagadnienie pierwotności myślenia i myśli mitycznej, roli przeszłości i historyczności w kreowaniu narracji mitycznych, czy koncepcji narodowych mitów politycznych. Tu szczególnie interesująco jawi się problem etnocentryczności mitycznych narracji narodowych.

Powyższe zagadnienia stanowią jedynie punkt wyjścia do kolejnych dywagacji na temat temporalności mitycznej. Szczególną uwagę autor poświęca problematyce czasu politycznego i czasu mitycznego. Praca zawiera kilka ciekawych i trafnych ujęć koherencji czasu i mitu, na które nie zwracano uwagi dotychczas w polu naukowym. Warte uwagi są zwłaszcza te ustępy traktujące o rytualności, mityczności i temporalności w zjawiskach demokracji, gdyż stawiają kolejne pytania i pole wyjścia do badań społecznych.

Całość pracy napisana jest przystępnym językiem w formie eseistycznej co ułatwia odbiór narracji. Praca posiada charakter teoretyczny i stanowi bazę do dalszych dociekań i analiz związanych zarówno z mitem jak i temporalnością polityczną. Książka ta jest warta polecania każdemu, kto interesuje się problematyką polityczną, historyczną, mitem i czasem jako zjawiskami społecznymi, gdyż pozwala na szersze spojrzenie na powyższe kategorie.


Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 9.10 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 8.72 zł
(dla stałych klientów)
9.69 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
9.80 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
10.53 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
11.95 zł legimi.com
mobi epub pdf
11.95 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
14.00 zł publio.pl
mobi epub
14.00 zł woblink.pl
mobi
9.10 zł zinamon.pl
epub
9.10 zł zinamon.pl
pdf
9.10 zł zinamon.pl
pdf
9.91 zł ebuczek.pl

Piotr Lewandowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Mit i czas polityczny. Czas polityczny w przestrzeni narodowych narracji mitycznych"