Z historii mediów i dziennikarstwa. Studium selektywne

Autor: pod redakcją Piotra Grochmalskiego, Piotra Lewandowskiego, Anny Krygier

Wydawnictwo: E-bookowo

Historia mediów, historia dziennikarstwa, historia prasy to nadal te dziedziny, które domagają się szerszego zainteresowania badawczego w Polsce. Współczesne, naukowe zainteresowania nad mediami oscylują wokół ich bezustannej transformacji i są to przede wszystkim analizy socjologiczne. W ostatnich latach obserwuje się spadek zainteresowania historią, którą można dostrzec w mediach. Pod pojęciem historii należy rozumieć tu szeroki zbiór problemów, zagadnień i zjawisk, które zostały zamknięte w określonych odcinkach temporalnych w prasie, radiu, telewizji, plakacie, rysunku, czy fotografii. Należą one do historii, ale tej, której kontinuum da się jeszcze odczuć, zauważyć i zaobserwować. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby badania dziennikarstwa – jako zjawiska osobliwego, kształtującego opinię społeczną, tworzącego inną, alternatywną rzeczywistość, która często dominuje w społecznym procesie komunikowania.

Książka ma zdecydowanie charakter naukowy. Pod względem strukturalnym i merytorycznym nie budzi wątpliwości. Jest to zbiór uporządkowanych tematycznie artykułów, napisanych w sposób komunikatywny. Atutem książki jest również różnorodność poruszonych w niej problemów. Publikacja dobrze wpisuje się we współczesny nurt badań nad historią mediów.

Z recenzji dr hab. Anety Niewęgłowskiej

 

Wspólnym mianownikiem tekstów zawartych w książce jest wysoki poziom wiedzy ich autorów. Widać, że każdy z zamieszczonych tu rozdziałów jest wynikiem konkretnych zainteresowań badawczych, o czym świadczy między innymi adekwatna i bogata bibliografia. Autorzy poszczególnych rozdziałów łączą w swych rozważaniach, choć w różnych proporcjach, opis z analizą, co jest jednym z warunków uznania tekstu za opracowanie naukowe.

Z recenzji dra hab. Wiesława Wacławczyka
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 17,60

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
17,60 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
22,40 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
23,23 zł koobe.pl
bez DRM pdf
25,19 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
26,24 zł muve.pl
bez DRM pdf
od 24,48 zł
(dla stałych klientów)
27,20 zł ebookpoint.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
28,80 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
28,81 zł eplaton.pl
bez DRM pdf
30,40 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf Po rejestracji »
30,40 zł nexto.pl
bez DRM pdf
32,00 zł virtualo.pl
bez DRM pdf
32,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
32,00 zł koobe.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
32,00 zł legimi.com

pod redakcją Piotra Grochmalskiego - inne e-booki

Piotra Lewandowskiego - inne e-booki

Anny Krygier - inne e-booki

E-booki podobne do "Z historii mediów i dziennikarstwa. Studium selektywne"