Z historii mediów i dziennikarstwa. Studium selektywne

Autor: pod redakcją Piotra Grochmalskiego, Piotra Lewandowskiego, Anny Krygier

Wydawnictwo: E-bookowo

Historia mediów, historia dziennikarstwa, historia prasy to nadal te dziedziny, które domagają się szerszego zainteresowania badawczego w Polsce. Współczesne, naukowe zainteresowania nad mediami oscylują wokół ich bezustannej transformacji i są to przede wszystkim analizy socjologiczne. W ostatnich latach obserwuje się spadek zainteresowania historią, którą można dostrzec w mediach. Pod pojęciem historii należy rozumieć tu szeroki zbiór problemów, zagadnień i zjawisk, które zostały zamknięte w określonych odcinkach temporalnych w prasie, radiu, telewizji, plakacie, rysunku, czy fotografii. Należą one do historii, ale tej, której kontinuum da się jeszcze odczuć, zauważyć i zaobserwować. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby badania dziennikarstwa – jako zjawiska osobliwego, kształtującego opinię społeczną, tworzącego inną, alternatywną rzeczywistość, która często dominuje w społecznym procesie komunikowania.

Książka ma zdecydowanie charakter naukowy. Pod względem strukturalnym i merytorycznym nie budzi wątpliwości. Jest to zbiór uporządkowanych tematycznie artykułów, napisanych w sposób komunikatywny. Atutem książki jest również różnorodność poruszonych w niej problemów. Publikacja dobrze wpisuje się we współczesny nurt badań nad historią mediów.

Z recenzji dr hab. Anety Niewęgłowskiej

 

Wspólnym mianownikiem tekstów zawartych w książce jest wysoki poziom wiedzy ich autorów. Widać, że każdy z zamieszczonych tu rozdziałów jest wynikiem konkretnych zainteresowań badawczych, o czym świadczy między innymi adekwatna i bogata bibliografia. Autorzy poszczególnych rozdziałów łączą w swych rozważaniach, choć w różnych proporcjach, opis z analizą, co jest jednym z warunków uznania tekstu za opracowanie naukowe.

Z recenzji dra hab. Wiesława Wacławczyka
Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 20,80

Formaty Cena Księgarnia
pdf
20,80 zł zinamon.pl
pdf
od 22,07 zł
(dla stałych klientów)
24,52 zł ebookpoint.pl
pdf
26,76 zł gandalf.com.pl
pdf
28,80 zł ravelo.pl
pdf
30,40 zł ibuk.pl
pdf
  19,20 zł
w programie Nexto Premium
30,40 zł nexto.pl
pdf
30,40 zł swiatebookow.pl
pdf
32,00 zł legimi.com
pdf
32,00 zł virtualo.pl

pod redakcją Piotra Grochmalskiego, Piotra Lewandowskiego, Anny Krygier - inne e-booki

E-booki podobne do "Z historii mediów i dziennikarstwa. Studium selektywne"