Błyszczeć niczym foka

Autor: Maciej Lipka

Wydawnictwo: E-bookowo

Stron: 396

Opłacalność: 3.11 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Powieść współczesna. Proboszcz Parafii im. Najświętszej Maryi Panny po Trzykroć Dziewicy w Łapach, ksiądz Zybert Malinka, otrzymuje telefon od tajemniczej osoby przedstawiającej się jako Pulsar. Pulsar twierdzi, że wie o wszystkich grzechach księdza, jakie popełnił on piastując uprzednio parafię w Wałbrzychu, z której został przeniesiony. Oczekuje, że ksiądz wyjawi te grzechy podczas publicznego występu, transmitowanego przez kluczowe media. Co więcej, wyjawienie grzechów miałoby się odbyć w formie piosenki utrzymanej w rytmie disco. Jeżeli ksiądz się nie zgodzi, wówczas Pulsar i tak wyjawi jego sekrety. Jeżeli jednak ksiądz zaśpiewa, to będzie miał szansę wygrać nagrodę w wysokości jednego miliona złotych.

Jednakże do walki o nagrodę staną również dwie inne osoby, które zostały postawione przez Pulsara w podobnej co ksiądz sytuacji. Są to: karierowicz Jacek Pasikwoka oraz świeżo upieczona żona i matka, Lidia Koziełła-Wypych.

Co łączy te trzy osoby? Kim jest Pulsar i dlaczego oczekuje od nich tak absurdalnego zachowania? Co takiego zrobili ksiądz Malinka, Jacek Pasikwoka i Lidia Koziełła-Wypych? Czy uda im się wspólnymi siłami powstrzymać Pulsara, czy może skoczą sobie do gardeł w walce o nagrodę? W jakiej kondycji jest dzisiejsze społeczeństwo i czy można wycenić ludzką godność?

Na te wszystkie pytania odpowiada książka „Błyszczeć niczym foka”, która jest wobec czytelnika swoistym lustrem. Czytelnik zareaguje na jej treść adekwatnie do swojego charakteru, ukształtowanego wychowaniem, inteligencją oraz dystansem do rzeczywistości.

Strona autora: www.facebook.com/autorlipka

Maciej Lipka
(ur. 1980 r. w Krośnie) – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Wieloletni pracownik branży consultingowej oraz muzycznej. Jest muzykiem amatorem oraz debiutującym pisarzem. W swojej powieści, w charakterystyczny jedynie dla siebie groteskowy sposób, przekazał rezultaty swoich wieloletnich obserwacji ludzkich zachowań. Jego styl charakteryzuje się ciętym językiem, okraszonym dużą dawką humoru oraz ironii. W swojej książce nie zostawia suchej nitki na społeczeństwie, wytykając jego zakłamanie, wyrachowanie, podwójne standardy i tendencję do poszukiwania mało ambitnej rozrywki. Jest również autorem powieści biurowej pt. „Tukany latają nisko”, która ma się ukazać w 2016 roku.


Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 12,30

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 11,83 zł
(dla stałych klientów)
13,14 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
13,25 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
13,69 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
14,25 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  11,40 zł
w programie Nexto Premium
19,00 zł nexto.pl
mobi epub pdf
19,00 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
19,01 zł publio.pl
mobi epub
15,41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
17,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
19,00 zł empik.pl
mobi epub
19,00 zł litres.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
19,00 zł woblink.pl
mobi
12,30 zł zinamon.pl
epub
12,30 zł zinamon.pl
pdf
12,30 zł zinamon.pl

Maciej Lipka - inne e-booki

E-booki podobne do "Błyszczeć niczym foka"