Strachy

Autor: Lidia Stefek

Wydawnictwo: E-bookowo

Stron: 181

Opłacalność: 5.75 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Powieść dotyczy ziemi będzińskiej. Jest zapisem przede wszystkim zmyślonych losów ludzkich. Niektóre jednak ze względu na tło historyczne, rzeczywiście po części się wydarzyły.
Wybaczenie, pojednanie, trwała przyjaźń - taki był zamysł tej historii.
Książka na pozór wydawać się może obrazem odzwierciedlającym wyłącznie strach, który dominował w czasie wojny, ale to celowy zabieg, by poprzez to bardzo trudne do przezwyciężenia uczucie, pokazać o wiele więcej.

Zaplanowałam w niej symbole. Łzy ludzkie przemieniam w perły. Ucinam pomocne ręce Bolka Kataryniarza odmierzające czas gangreny w getcie. Cytuję biblijną Księgę Rut, która jest przesiąknięta uniwersalnym przesłaniem. Pragnę zasadzić w Będzinie wiecznie zielone cyprysy, które rosną w Izraelu. Potem pielęgnować gałązki nieśmiertelności historii związanej z dawnymi mieszkańcami naszego miasta. W końcu wprowadzam modę na jazdę na niebiesko-białym rowerze. Nie tylko dla sportu!
Między tym wszystkim znaleźć tu można wiele odmian miłości, obrazy życia za zasiekami, słoneczne niedziele nad Czarną Przemszą.

Lidia Stefek

Podróżniczka z zamiłowania i wykształcenia, pisze opowiadania, wiersze, relacje z wydarzeń  w mieście. Prowadziła wykłady podróżnicze dla BUTW oraz prezentacje o swoich wędrówkach po świecie w szkołach, bibliotekach, miejscach związanych z turystyką.

Prowadzi bloga kulturalno-podróżniczego "Świat to za mało" (stefeklidia.wix.com/kulturalnie) oraz stronę promującą ukochane miasto "Będzin to za wiele". Podstawową misją Lidii jest przybliżanie i dokumentowanie piękna świata poprzez bliskie turystyce dziedziny (historia, geografia, kultura, sztuka) na przykładzie autorskich zdjęć przywiezionych z różnych zakątków globu.
Wielką zachętę dla działalności na rzecz miasta czerpie z przyjaźni z MiPBP w Będzinie, która pomaga jej rozsławiać Gród nad Czarną Przemszą na wiele sposobów.
Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 10,40

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
10,79 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 9,71 zł
(dla stałych klientów)
10,79 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
12,00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
13,39 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
14,40 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
16,00 zł legimi.com
mobi epub pdf
16,00 zł publio.pl
mobi epub pdf
16,00 zł virtualo.pl
mobi epub
13,28 zł woblink.pl
mobi epub
13,59 zł empik.pl
mobi epub
14,50 zł swiatksiazki.pl
mobi
10,40 zł zinamon.pl
epub
10,40 zł zinamon.pl
pdf
10,40 zł zinamon.pl

Lidia Stefek - inne e-booki

E-booki podobne do "Strachy"