Jak zmierzyć prędkość światła za pomocą linijki, czekolady i mikrofalówki? Dlaczego w stolicy Meksyku nie można napić się porządnie zaparzonej czarnej herbaty? Czy na podstawie dwóch wersetów z Biblii da się obliczyć temperaturę nieba i piekła?

Simon Flynn gromadzi ciekawostki, anegdoty i historie z różnych dziedzin wiedzy: matematyki, fizyki, geologii, chemii. Opisuje odkrycia, o których nie mieliście pojęcia. Zjawiska, z których istnienia nie zdawaliście sobie sprawy. Procesy, o których słyszeliście, ale nigdy ich nie rozumieliście. A pisze o tym wszystkim przystępnie i z humorem. Tę wiedzę można chłonąć bez umiaru!

Książka Simona Flynna to także pean na część naukowców. Wbrew powszechnemu stereotypowi to nie są nudni i nieatrakcyjni towarzysko panowie, lecz grupa oryginałów, którym do głowy przychodzą najzuchwalsze pomysły, a ich konsekwencje nieraz ich zaskakują.

 

Simon Flynn – chemik i filozof. Przez 15 lat pracował w wydawnictwie Icon Books. Porzucił jednak to zajęcie, by oddać się temu, co interesuje go najbardziej – naukom przyrodniczym. Obecnie pracuje jako nauczyciel. Mieszka w Londynie z żoną i córką. Naukowa lista przebojów to jego debiut książkowy.

Ciekawe fakty, zabawne anegdoty, frapujące cytaty. Rewelacja!

„New Scientist”

Książka Simona Flynna przypomina jedno z tych wspaniałych, starodawnych muzeów, w których odkurzacz z epoki wiktoriańskiej stoi tuż przy egipskiej mumii. Zachwycające!

www.popularscience.co.uk