ISBN:9788378847991

Diable wiano

Autor: Włodzimierz Zagórski

Wydawnictwo: Inpingo

Opłacalność: 5.33 zł/100 stron

Diable wiano to nowela fantastyczna Włodzimierza Zagórskiego, która ukazała się w 1894 roku. W tomie znalazły się również takie utwory jak „Lisiarz”, „Drała”, „U naszych”, „W maju”, „Dwa słówka” i inne.
Włodzimierz Zagórski (1834–1902) był polskim pisarzem, popularnym satyrykiem, publicystą i prozaikiem. Był także oficerem w armii austriackiej. Uczestniczył w wojnie francusko-austriackiej. W roku 1860 wstąpił do oddziałów Garibaldiego. Publikował w „Chochliku”, „Różowym Dominie”, „Kurierze Codziennym” i „Słowach”. W twórczości satyrycznej szczególnie zajmował się krytyką środowisk lojalnych względem austriackich władz zaborczych. Był autorem wierszy, utworów satyrycznych, opowiadań, humoresek, pieśni: Król Salomon (1887), Wybór wierszy (1899), powieści: Pamiętnik starego parasola (1884), Wilcze plemię (1885), powieści fantastyczno-naukowej W XXI wieku. Fantazja humorystyczna (1896).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Włodzimierz Zagórski - inne e-booki

E-booki podobne do "Diable wiano"