Doktor Śmierć

Autor: Jacek Caba

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Stron: 288

Opłacalność: 6.89 zł/100 stron

Oszczędzasz: 19%

Dla Aleksa Wendta, młodego lekarza laryngologa zatrudnionego w Szpitalu Miejskim w Warszawie, medycyna stała się sensem życia. Po rozpadzie małżeństwa, skazany na samotność i tęsknotę za córką wychowywaną przez byłą żonę, całkowicie koncentruje się na pracy. Powszechność obcowania ze śmiercią nie zabiła w nim empatii wobec chorych, zwłaszcza dzieci.

Pewnego dnia na Oddział Laryngologii zostaje przyjęty nowy pacjent w zaawansowanym stadium raka. Lokalizacja nowotworu sprawia, że rokowania są beznadziejne. Opiekując się umierającym Władysławem Szymańskim, Aleks nawiązuje z nim bliższy kontakt. Starszy człowiek, świadom swojej sytuacji, pragnie tylko jednego – godnej śmierci, poszanowania jego prawa do decydowania o własnym losie. Więź z pacjentem nabiera szczególnego wymiaru, gdy pojawia się córka Szymańskiego, Monika, piękna, tajemnicza, fascynująca kobieta, która budzi w lekarzu pragnienia miłości i bliskości, które dotąd skutecznie tłumił.

Wikłając się w romans, poddając zauroczeniu Moniką, Aleks coraz bardziej skłania się ku popełnieniu kontrowersyjnego, zakazanego przez prawo czynu – eutanazji. Decyzja ta może jednak oznaczać koniec jego kariery, zawodowe samobójstwo, zwłaszcza gdy o czynie Wendta dowiedzą się jego przeciwnicy...

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19,83

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 17,85 zł
(dla stałych klientów)
19,83 zł ebookpoint.pl
mobi epub
20,77 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21,80 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21,81 zł ibuk.pl
mobi epub
22,05 zł ravelo.pl
mobi epub
  14,70 zł
w programie Nexto Premium
23,28 zł nexto.pl
mobi epub
24,50 zł litres.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
24,50 zł woblink.pl
mobi epub
24,50 zł publio.pl
mobi
22,10 zł zinamon.pl
epub
22,10 zł zinamon.pl

Jacek Caba - inne e-booki

E-booki podobne do "Doktor Śmierć"