Nauka wobec wiary. Spory, debaty, konteksty

Autor: Willem B. Drees

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Oszczędzasz: 50%

Książka porusza problem relacji między nauką i wiarą we współczesnym, pluralistycznym, społeczeństwie

Poglądy w tej kwestii są bardzo różnorodne. Niektóre grupy religijne sprzeciwiają się ewolucji negując twierdzenia naukowe dotyczące tej kwestii; niektórzy ateiści twierdzą, że nauka jest po ich stronie a przeciwko wierze, która ich zdaniem jest nieracjonalna. Inni godzą swoje przekonania religijne z nauką uważając, że między twierdzeniami naukowymi i religijnymi nie ma żadnej sprzeczności. Niektórzy uważają, że nauka i wiara dotyczą fundamentalnie różnych aspektów ludzkiego życia. Czym właściwie jest religia: wiarą i zaufaniem w istnienie Boga? Jak mamy odróżnić sens od przesądu? Co nauka ma do powiedzenia o tego rodzaju sprawach?

Ta książka dotyczy sposobów, na jakie podchodzimy do dwóch głównych wymiarów ludzkiej egzystencji, naukowego poszukiwania przekraczającej kulturowe ograniczenia i subiektywne preferencje wiedzy, na której można polegać, a także religijnego poszukiwania znaczenia i orientacji w naszym życiu, stanowiącego ważny aspekt kultury i subiektywnej egzystencji. Analizując źródła niezgody i dezorientacji, niniejszy przewodnik stara się pomóc w rozwinięciu lepszego rozumienia nauki, religii i kontekstów, w których te dwa wielkie ludzkie przedsięwzięcia wchodzą w relacje.  Autor

Willem B. Drees - fizyk, teolog i filozof, wybitny uczony specjalizujący się w dziedzinie relacji nauki i religii. Profesor filozofii nauk humanistycznych na Uniwersytecie w Tilburgu i dziekan Szkoły Nauk Humanistycznych w Tilburgu. Nakładem CCPress ukazała się jego książka Stworzenie. Od nicości do teraźniejszości (2015).

Najlepsza cena: Bramy Nauki
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 19,95

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,95 zł bramynauki.pl
mobi epub
22,50 zł woblink.pl
mobi epub
od 25,86 zł
(dla stałych klientów)
28,73 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33,43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
33,92 zł ibuk.pl
mobi epub
35,91 zł ravelo.pl
mobi epub
35,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
36,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  23,94 zł
w programie Nexto Premium
37,90 zł nexto.pl
mobi epub
39,49 zł empik.pl
mobi epub
39,90 zł virtualo.pl
mobi epub
39,90 zł legimi.com
mobi epub
39,90 zł publio.pl
mobi
35,90 zł zinamon.pl
epub
35,90 zł zinamon.pl

Willem B. Drees - inne e-booki

E-booki podobne do "Nauka wobec wiary"