Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów

Autor: Richard Panek, Temple Grandin

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 295

Opłacalność: 9.89 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Fascynująca podróż do wnętrza autystycznego umysłu.

Autorka, sama będąc osobą autystyczną, pomaga zrozumieć wewnętrzne życie człowieka dotkniętego tym zaburzeniem i wyjaśnia skąd wynikają różnice w postrzeganiu świata u osób z autyzmem.

Książka uczy osoby autystyczne, ich rodziny, lekarzy i terapeutów, jak rozpoznać i wykorzystać potencjał drzemiący w mózgu autystycznym, a pozostałym czytelnikom pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie umysłu i działanie mózgu w ogóle.

Droga do zrozumienia autystycznego umysłu wiedzie przez rozmaite struktury mózgowe, geny oraz codzienne doświadczenia osób autystycznych i ich opiekunów. Temple Grandin pokazuje, że kluczem do zrozumienia autyzmu są zmysły, których odmienne funkcjonowanie warunkuje sposób doświadczania świata. Przygląda się różnym typom myślenia, których właściwe wykorzystanie, może prowadzić do zdumiewających rezultatów.

Krajobraz cywilizacyjny, w którym urodziłam się 65 lat temu, był bardzo odmienny od dzisiejszego. Przeszliśmy od zamykania dzieci z ostrym autyzmem w zakładach leczniczych do prób zapewnienia im spełnionego, najlepszego z możliwych sposobu życia. W tej książce poprowadzę czytelnika krok po kroku przez wszystkie etapy mojej podróży. - Temple Grandin

Temple Grandin jest profesorem zootechniki na Colorado State University oraz autorką wielu bestsellerowych książek przetłumaczonych na kilkanaście języków. W 2010 roku została uznana za jedną ze stu najbardzeij wpływowych osób według tygodnika „Time”. Oliver Sacks poświęcił jej tytułowy esej słynnej książki Antropolog na Marsie, a opowiadający o jej życiu film z Claire Danes w roli głównej zdobył Złoty Glob i siedem statuetek Emmy. Jako osoba autystyczna angażuje się w badania naukowe i popularyzację wiedzy na temat tego zaburzenia.

Richard Panek jest amerykańskim pisarzem i popularyzatorem nauki. W Polsce ukazała się jego książka Ciemna strona wszechświata (2011).

Najlepsza cena: Bramy Nauki
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 29,19

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29,19 zł bramynauki.pl
mobi epub
30,54 zł woblink.pl
mobi epub
35,53 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 32,34 zł
(dla stałych klientów)
35,93 zł ebookpoint.pl
mobi epub
38,17 zł ibuk.pl
mobi epub
40,41 zł ravelo.pl
mobi epub
40,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26,94 zł
w programie Nexto Premium
42,65 zł nexto.pl
mobi epub
44,90 zł litres.pl
mobi epub
44,90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
44,90 zł publio.pl
mobi epub
44,90 zł virtualo.pl
mobi epub
44,90 zł legimi.com
mobi epub
44,90 zł empik.pl
mobi
40,40 zł zinamon.pl
epub
40,40 zł zinamon.pl

Richard Panek, Temple Grandin - inne e-booki

E-booki podobne do "Mózg autystyczny"