Utrata Boga. Filozofia woli Fryderyka Nietzschego

Autor: Marta Soniewicka

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 390

Opłacalność: 10 zł/100 stron

Oszczędzasz: 44%

Wobec filozofii Fryderyka Nietzschego trudno przejść obojętnym – fascynuje i jednocześnie odpycha. Minęło ponad sto lat od śmierci tego niemieckiego myśliciela, a mimo olbrzymiej ilości poświęconych mu książek, jego filozofia nie przestaje inspirować do nowych interpretacji.

Książka ta jest próbą zrozumienia „tragicznej wiedzy radosnej”, która sprawiała autorowi Tako rzecze Zaratustra tak wiele zarazem bólu jak i rozkoszy. Sednem tej filozofii jest zmierzenie się z problemem sensu istnienia w świecie, który utracił wiarę w Boga, będącego gwarantem moralno-metafizycznej struktury świata.  Nietzsche stawia pytanie o rozumienie człowieka i jego miejsca w świecie, gdy zrezygnujemy nie tylko z odniesienia do Boga, ale także z pozostawionego po Bogu dziedzictwa metafizycznego, głęboko zakorzenionego w naszym myśleniu. Jego propozycja sprowadza się do uznania stwórczego charakteru woli człowieka – woli mocy, która ma przezwyciężać nawet czas.

Marta Soniewicka - dr nauk prawnych i dr filozofii, adiunkt w Katedrze Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka licznych nagród i stypendiów naukowych, w tym m.in. stypendium Fulbrighta, Nagrody Naukowej „Polityki”, stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zajmuje się filozofią polityczną, filozofią prawa, etyką. Autorka licznych artykułów i kilku książek, m.in. Granice sprawiedliwości, sprawiedliwość ponad granicami (2010). 

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.38 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 39,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
39,00 zł woblink.pl
mobi epub
45,44 zł bramynauki.pl
mobi epub
od 42,05 zł
(dla stałych klientów)
46,72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
54,01 zł gandalf.com.pl
mobi epub
62,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
63,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
69,90 zł empik.pl
mobi epub
  41,94 zł
w programie Nexto Premium
69,90 zł nexto.pl
mobi epub
69,90 zł litres.pl
mobi epub
69,90 zł publio.pl
mobi epub
69,90 zł ibuk.pl
mobi epub
69,90 zł virtualo.pl
mobi
62,90 zł zinamon.pl
epub
62,90 zł zinamon.pl

Marta Soniewicka - inne e-booki

E-booki podobne do "Utrata Boga"