Cena altruizmu. George Price i poszukiwanie źródeł moralności

Autor: Graham Farmelo

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 670

Opłacalność: 9.38 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Przetrwanie najsilniejszych, czy przetrwanie najmilszych?

Od zarania dziejów człowiek zastanawiał się nad zagadką altruizmu, ale dopiero dzięki Darwinowi pytanie to stało się palącym problemem. Poczynając od bezinteresownej mrówki, poprzez żądlącą pszczołę aż do człowieka oddającego swoje życie za życie obcej mu osoby, ewolucja wykształciła cechę „dobroci”, która z teoretycznego punktu widzenia nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Cena altruizmu, będąca dziełem osadzonym na kanwie szeroko zakrojonej opowieści opisującej 150 lat naukowych prób wyjaśnienia moralności, po raz pierwszy opisuje poruszającą historię ekscentrycznego amerykańskiego geniusza George’a Price’a (1922–1975), który starał się znaleźć rozwiązanie tej największej ewolucyjnej łamigłówki. Będąc oryginalnym i przenikliwym opisem dwudziestowiecznej myśli naukowej, stanowi ona również pamiętnik głęboko osobistej podróży. Od szczytów Projektu Manhattan, przez błyskotliwe równanie wyjaśniające altruizm aż po głęboką otchłań bezdomności i rozpaczy, życie Price’a uosabia paradoksy enigmy Darwina. Jego tragiczne samobójstwo w zajmowanym na dziko mieszkaniu, wśród włóczęgów, którym ofiarował cały swój dobytek, pozwala zagłębić się nam w ostateczne rozważania dotyczące możliwości występowania autentycznej życzliwości.

Cena altruizmu stawia dokonania Price’a w szerokim kontekście naukowym i społecznym, ujawniając głęboki wgląd w ich znaczenie oraz szczerą sympatię dla historii jego życia - „New Scientist”

Odkąd Charles Darwin opublikował swoją teorię ewolucji, naukowcy zastanawiali się na tym, czy może ona wyjaśnić istnienie altruizmu. Price chciał opisać przy pomocy matematyki, w jaki sposób mogła ewoluować genetyczna skłonność do altruizmu. Jak opisuje to w barwny sposób Harman, Price ostatecznie stał się jednym z włóczęgów, którym pragnął nieść pomoc - „The Economist”

Po mistrzowsku opowiedziana historia... Książkę tę można bez cienia wahania postawić obok «Pięknego umysłu» Sylvii Nasar -  „Library Journal”

Nie zmrużyłam oka praktycznie przez całą noc, czytając tę książkę... jest fascynującą! - Sylvia Nasar, autorka Pięknego umysłu

Szerokie i intensywne badanie kontrowersji dotyczącej altruizmu i jego roli w ewolucji, rozciągające się od XIX wieku aż do czasów dzisiejszych - „Sunday Times”

Znakomita książka – Frans de Waal

Na podstawie tej książki można nakręcić wspaniały film (główną rolę mógłby zagrać Matt Damon) - „Reader's Digest”

Oren Harman  – historyk nauki i pisarz. Pracownik naukowy Uniwersytetu Bar Ilan, specjalizujący się w teorii ewolucji oraz wzajemnych oddziaływaniach pomiędzy koncepcjami naukowymi, społecznymi i filozoficznymi. Autor wielu książek i artykułów naukowych. Współtwórca nominowanego do Oscara izraelskiego serialu dokumentalnego „Czy Herzl naprawdę to powiedział?”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.49 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 62,83

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 56,55 zł
(dla stałych klientów)
62,83 zł ebookpoint.pl
mobi epub
62,93 zł bramynauki.pl
mobi epub
74,62 zł ktoczyta.pl
mobi epub
75,52 zł ibuk.pl
mobi epub
76,42 zł miliontalentow.pl
mobi epub
80,91 zł ravelo.pl
mobi epub
83,61 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  53,94 zł
w programie Nexto Premium
85,41 zł nexto.pl
mobi epub
88,99 zł empik.pl
mobi epub
79,90 zł
(z kodem prom.)
89,90 zł woblink.pl
mobi epub
89,90 zł legimi.com
mobi epub
89,90 zł publio.pl
mobi epub
89,90 zł virtualo.pl
mobi
80,90 zł zinamon.pl
epub
80,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Cena altruizmu. George Price i poszukiwanie źródeł moralności"