Nowy świat pana Tompkinsa

Autor: Russell Stannard

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 305

Opłacalność: 9.57 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Nowy świata Pan Tompkinsa to odświeżona wersja jednej z najsłynniejszych książek o fizyce w historii popularyzacji tej dyscypliny. Ów światowy bestseller opowiada historię łagodnego urzędnika Pana Tompkinsa, który próbuje odnaleźć się w świecie fizyki współczesnej, zainspirowany przez serię otwartych wykładów znanego profesora. Przydługie odczyty usypiają go jednak, a Pan Tompkins w świecie snów tańczy walca z elektronami, przemierza kwantową dżunglę i pomaga w rozwiązaniu relatywistycznej zagadki kryminalnej. Klasyczna książka George'a Gamowa sprzed 70 lat została dogłębnie uaktualniona przez fizyka cząstek i popularyzatora nauki Russella Stannarda, dzięki czemu wraz z Panem Tompkinsem poznajemy również najnowsze osiągnięcia fizyki.

Osoby, które nie znają oryginalnej wersji książki, znajdą w bieżącym wydaniu czarujące, dowcipne wprowadzenie w świat fizyki współczesnej... Nowy świat Pana Tompkinsa to wyjątkowa książka - „Physics Today”

Urocza książka, która sprawi wielką radość wszystkim osobom zainteresowanym współczesną fizyką, od jedenastego roku życia wzwyż - „Nature”

Przypadki Pana Tompkinsa wspaniale ilustrują osobliwości teorii względności i fizyki kwantowej. Dziś, uwielbiany przez studentów fizyki od dekad, Pan Tompkins wyrusza ku nowym przygodom, dzięki uprzejmości Russella Stannarda, który uaktualnił i rozszerzył pierwotną opowieść, uzupełniając ją też o nowe ilustracje w charakterystycznym stylu Gamowa - „Science News”

George Gamow (1904-1968), fizyk teoretyczny i kosmolog, jeden ze współtwórców teorii Wielkiego Wybuchu. Współpracował z Francisem Crickiem przy pracach nad strukturą DNA i kodu genetycznego. Edukator i popularyzator nauki, autor m.in. książek "Materia, ziemia i niebo", "Biografia fizyki" oraz serii książek o Panu Tompkinsie.

Russell Stannard ( ur. 1931), emerytowany fizyk cząstek, edukator i popularyzator nauki, laureat Nagrody Templetona. Autor wielu książek popularnonaukowych oraz książek dla dzieci.

Najlepsza cena: Bramy Nauki
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 29,19

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29,19 zł bramynauki.pl
mobi epub
od 29,10 zł
(dla stałych klientów)
32,33 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35,52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
38,17 zł ibuk.pl
mobi epub
40,41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
40,41 zł ravelo.pl
mobi epub
40,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26,94 zł
w programie Nexto Premium
42,65 zł nexto.pl
mobi epub
44,90 zł litres.pl
mobi epub
44,90 zł empik.pl
mobi epub
44,90 zł publio.pl
mobi epub
44,90 zł virtualo.pl
mobi epub
44,90 zł legimi.com
mobi epub
35,90 zł
(z kodem prom.)
45,90 zł woblink.pl
mobi
40,40 zł zinamon.pl
epub
40,40 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Nowy świat pana Tompkinsa"