Jak wyobrażam sobie świat. Przemyślenia i opinie

Autor: Albert Einstein

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 512

Opłacalność: 4.68 zł/100 stron

Oszczędzasz: 60%

Wkład Alberta Einsteina w dziedzinę nauki stanowi temat ogromnej liczby książek. Jednak niewiele dzieł przedstawia równie wszechstronny i osobisty portret tego niezwykłego człowieka, który jeszcze za życia stał się legendą.

Jak wyobrażam sobie świat, to najbardziej kompletny zbiór popularnych pism Alberta Einsteina. Ich tematyka obejmuje jego poglądy na kwestie religii, praw człowieka, ekonomii, zasad rządzenia państwem i wojny jądrowej, a także przystępne wyjaśnienie zagadnień dotyczących teorii względności, grawitacji oraz właściwości czasoprzestrzeni.

Książka zawiera eseje Einsteina, począwszy od początków jego kariery, a skończywszy na ostatnim tekście z 1954 roku, czyli na rok przed jego śmiercią, kiedy to Einstein był powszechnie uznawany za jeden z najbardziej twórczych intelektów w historii ludzkości.

W pierwszej części Einstein koncentruje się na problemach ludzkiej egzystencji, znajdujących się poza sferą zainteresowań świata czysto naukowego, prezentując przenikliwą świadomość znaczenia moralnych i intelektualnych aspektów natury ludzkiej – od zagadnień dotyczących równości i wolności do relacji osobistych i rozwoju duchowego. Druga część książki zawiera szczegółowy opis wkładu, jaki Einstein wniósł w naukę, opisanych przez niego samego w wielu listach i podczas rozmaitych przemówień.

Albert Einstein - jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku, autor ogólnej i szczególnej teorii względności, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła, odkrywca emisji wymuszonej. W 1921 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Opublikował ponad 450 prac, w tym ponad 300 naukowych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23,96

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,56 zł
(dla stałych klientów)
23,96 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29,95 zł bramynauki.pl
mobi epub
47,40 zł gandalf.com.pl
mobi epub
50,92 zł ibuk.pl
mobi epub
53,91 zł ravelo.pl
mobi epub
53,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
54,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  35,94 zł
w programie Nexto Premium
56,90 zł nexto.pl
mobi epub
59,90 zł virtualo.pl
mobi epub
59,90 zł publio.pl
mobi epub
59,90 zł legimi.com
mobi epub
50,90 zł
(z kodem prom.)
60,90 zł woblink.pl
mobi
53,90 zł zinamon.pl
epub
53,90 zł zinamon.pl

Albert Einstein - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak wyobrażam sobie świat"