ISBN:9788378863373

Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką

Autor: Michael S. Gazzaniga

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 480

Opłacalność: 6.86 zł/100 stron

Oszczędzasz: 45%

Michael S. Gazzaniga, jeden z pionierów interdyscyplinarnego spojrzenia na ludzki umysł, opowiada historię swojego pełnego pasji i przedsiębiorczości życia w świecie nauki oraz o swojej kilkudziesięcioletniej drodze ku zrozumieniu tego, w jaki sposób półkule naszego mózgu komunikują swoje odrębne zamiary.  

Gazzaniga fascynująco opowiada o historii swoich odkryć, począwszy od czasu, gdy był ambitnym studentem, poprzez poukładane życie na dalszych szczeblach studiów w Kalifornii, aż do pierwszych badań przeprowadzonych w swoim własnym laboratorium. W ujmujący a zarazem przystępny sposób portretuje nie tylko prace związane z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, lecz także swoich „towarzyszy broni” – licznych pacjentów, członków rodziny, przyjaciół oraz wybitnych badaczy różnych dyscyplin, którzy towarzyszyli mu w tej szalonej przygodzie.

Szalona opowieść o życiu w świecie nauki i radościach płynących z jej popularyzacji… Ta pozycja będzie ciekawa dla każdego zafascynowanego historią jednego z największych odkryć nauk o poznaniu. - „Publishers Weekly”

Jeden z ojców neuronauki poznawczej opowiada o swoim życiu w tym pełnym ciepła pamiętniku, rzucając światło na okres narodzin rewolucyjnej teorii rozszczepionego mózgu…Historie Gazzanigi o przyjaźniach trwających kilkadziesiąt lat pokazują, że praca naukowa może być zaskakująco społecznym, wspólnym wysiłkiem twórczym wielu osób który wręcz kwitnie poza laboratorium. - „ Entertainment Weekly”

Czytanie historii związanych z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, których szczegóły nie trafiają zazwyczaj do literatury naukowej, jest niesamowicie fascynujące... To książka dla tych, którzy lubią naukowe biografie jak i dla tych, którzy interesują się neuronauką. - „Library Journal”

Michael S. Gazzaniga to uznany na arenie międzynarodowej badacz w dziedzinie neuronauki oraz pionier badań nad poznaniem. Dyrektor SAGE Center for the Study of the Mind na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara.            W Polsce ukazały się m.in. Istota człowieczeństwa. Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi? (2011) oraz Kto tu rządzi – ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli (2013).

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 32.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.95 zł woblink.pl
mobi epub
43.13 zł sensus.pl
mobi epub
43.13 zł helion.pl
mobi epub
od 38.82 zł
(dla stałych klientów)
43.13 zł ebookpoint.pl
mobi epub
47.54 zł gandalf.com.pl
mobi epub
47.92 zł inverso.pl
mobi epub
50.92 zł ibuk.pl
mobi epub
54.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  35.94 zł
w programie Nexto Premium
55.71 zł nexto.pl
mobi epub
59.90 zł virtualo.pl
mobi epub
59.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
59.90 zł legimi.com
mobi epub
59.90 zł publio.pl

Michael S. Gazzaniga - inne e-booki

E-booki podobne do "Po obu stronach mózgu"