Podróże z Albertem Einsteinem

Autor: Ètienne Klein

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Stron: 254

Opłacalność: 12.37 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód.

- Albert Einstein

Ètienne Klein, francuski fizyk i filozof nauki, wyruszył w podróż po Europie śladami Alberta Einsteina, zatrzymując się w czasach i miejscach, które stały się punktami zwrotnymi w losach genialnego uczonego: Aarau, gdzie szesnastoletni Einstein dumał nad tym, co by było, gdyby dosiadł okrakiem promienia światła; Zurych, gdzie w 1901 r. uzyskał dyplom inżyniera i zaczął pasjonować się fizyką doświadczalną; Berno, gdzie pracując w Federalnym Urzędzie ds. Własności Intelektualnej opublikował pięć artykułów, w tym jeden na temat szczególnej teorii względności, który zrewolucjonizował pojmowanie stosunków między czasem a przestrzenią; Praga, gdzie w 1912 r. w jego umyśle pojawiła się idea, że grawitacja zakrzywia tor światła, będąca zalążkiem ogólnej teorii względności. A potem Bruksela, Antwerpia i wreszcie Coq-sur-Mer, gdzie w 1933 r. spędził kilka miesięcy przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Wyjazdem na zawsze.

W tej drodze od wygnania do wygnania, jaka naznaczyła życie Alberta Einsteina, portem, w którym zacumował na stałe, była fizyka. Od dzieciństwa pozostał też wierny sztuce zadawania pytań. Był tajemnicą, do której Ètienne Klein podchodzi z tkliwością i podziwem.

Einstein nade wszystko kochał myślenie, z powodu rozkoszy i radości, jaką mu dawało. Był z tych, co wykrywają i doceniają erotyzm problemów: tworzenie pojęć, wyostrzanie stylu, dziurawienie własnej myśli, podporządkowywanie otaczającej natury własnym marzeniom, oto na czym w pierwszym rzędzie polega praca. To również święto – nie takie z zapalaniem lampionów, ale święto porywczości, czasem powstańczych buntów myśli.

Ètienne Klein

Najlepsza cena: Bramy Nauki
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 31,43

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31,43 zł bramynauki.pl
mobi epub
35,52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35,92 zł ravelo.pl
mobi epub
38,17 zł ibuk.pl
mobi epub
40,41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
40,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26,94 zł
w programie Nexto Premium
42,65 zł nexto.pl
mobi epub
44,90 zł legimi.com
mobi epub
44,90 zł publio.pl
mobi epub
44,90 zł virtualo.pl
mobi epub
35,90 zł
(z kodem prom.)
45,90 zł woblink.pl
mobi
40,40 zł zinamon.pl
epub
40,40 zł zinamon.pl

Ètienne Klein - inne e-booki

E-booki podobne do "Podróże z Albertem Einsteinem"