ISBN:9788378899464

Powstanie i upadek III Rzeszy. Tom I. Hitler i narodziny III Rzeszy

Autor: William L. Shirer

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Oszczędzasz: 74%

Ta wyczerpująca kronika drogi Hitlera do władzy, nagrodzona National Book Award, jest nazywana „jednym z najważniejszych dzieł historycznych naszych czasów” (The New York Times).

Hitler chełpił się, że III Rzesza przetrwa tysiąc lat. Upadła po zaledwie dwunastu. Lecz w tym krótkim okresie doszło do najbardziej katastrofalnych wydarzeń znanych zachodniej cywilizacji.

Żadne inne imperium nie zostawiło po sobie takiego morza dokumentów, opisujących jego narodziny i zagładę. Gdy zaciekła wojna dobiegała końca, lecz zanim naziści zdążyli zniszczyć swoje akta, domagający się bezwarunkowej kapitulacji Alianci weszli w posiadanie wyczerpującej historii imperium koszmaru stworzonego przez Adolfa Hitlera. Zdobycz obejmowała świadectwa nazistowskich przywódców, ale także więźniów obozów koncentracyjnych, dzienniki urzędników, transkrypcje tajnych narad, rozkazy wojskowe, prywatne listy – kolosalną dokumentację, opisującą dążenie Hitlera do podboju świata.

William L. Shirer, słynny korespondent zagraniczny i historyk, który od 1925 r. obserwował i opisywał nazistów, przesiewał te góry dokumentów przez pięć i pół roku. Owocem jego tytanicznej pracy jest monumentalne dzieło, powszechnie uznawane za wyczerpujący opis najstraszniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości. Ten światowy bestseller został uznany za podstawową, klasyczną pracę na temat nazistowskich Niemiec.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 12.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
12.90 zł virtualo.pl
mobi epub
42.99 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  25.00 zł
w programie Nexto Premium
46.49 zł nexto.pl
mobi epub
49.99 zł publio.pl
mobi epub
49.99 zł woblink.pl
mobi epub
49.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
49.99 zł legimi.com

William L. Shirer - inne e-booki

E-booki podobne do "Powstanie i upadek III Rzeszy. Tom I. Hitler i narodziny III Rzeszy"