ISBN:9788379000586

Religia dłoni. Opowiadania

Autor: Przemysław Liziniewicz

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 266

Opłacalność: 4.47 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Filozoficzne rozprawki na temat poszukiwania wewnętrznego spokoju w burzy otaczającego człowieka świata. I nie kłoci się to wcale ze stylem narracji, gdzie napotykamy wielokrotnie szczerą i dosłowną konstatację rzeczywistości. Wszystko to spójnie ujmuje człowieka takim, jakim jest. Autor wykazuje szczególną umiejętność połaczenia ludzkiej codzienności z tym, co trudne do nazwania i wskazania; bólem duszy, powodującym poszukiwania odpowiedzi na pytania, które trudno nawet sformułować.

Czytając książkę mamy nieodparte skojarzenie do Adasia Miauczyńskego i jego nacechowanych niezgodą na wszystko dialogów wewnetrznych. Podobnie, jak u Koterskiego, świat dzieje się niemal wyłacznie w głowie narratora. Często w przeciągu minuty przerzuca on tysiące drobnych rzeczy, z których każda ma niewyobrażalną wagę i znaczenie. Bohater tej opowieści to samotnik, drobiazgowo analizujący rzeczywistość, w której żyje i która bardzo go dotyka. Ratunku szuka w odosobnieniu, odcięciu się od świata. Planuje ograniczyć dopływające doń bodźce, doznania poprzez odosobnienie i oczyszczanie umysłu na modłę wschodnią. Cały proces porzucania zadręczającego go świata zamierza wesprzeć grzybami halucynogenymi. Opowieść ma charakter w pewnym stopniu autobiograficzny. Główny bohater także ma na imię Przemek i chodzi tu najwyraźniej o niego, na dobrą sprawę do samego końca nie wiemy, czy mamy do czynienia jedynie z fikcją literacką.

Czy bohaterowi uda się odnaleźć spokój i ciszę – gdy tak naprawdę to nie świat na zewnątrz odpowiada za jego zagubienie? Czy jego plan zamieszkania w piwnicy u znajomego ma szanse powodzenia? Podróż z Przemkiem, bohaterem Religii dłoni to niewątpliwie wielka przygoda, w którą warto się wybrać.

Wersja dostępna w nowym formacie MOBI.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 11.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
12.17 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
12.17 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
  8.94 zł
w programie Nexto Premium
13.86 zł nexto.pl
mobi epub pdf
14.90 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
14.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
14.90 zł publio.pl
mobi epub
13.73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
14.90 zł woblink.pl
mobi epub
14.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
14.90 zł legimi.com
mobi epub
14.90 zł virtualo.pl
mobi
11.90 zł zinamon.pl
epub
11.90 zł zinamon.pl
pdf
11.90 zł zinamon.pl

Przemysław Liziniewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Religia dłoni. Opowiadania"