ISBN:9788379001132

Towarzysz – Katolik. Polska w pytaniach

Autor: Docent

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 84

Opłacalność: 6.49 zł/100 stron

Oszczędzasz: 45%


Towarzysz – Katolik. Polska w pytaniach - to ciekawa forma przedstawienia doświadczeń z okresu najnowszej historii naszego kraju. Książka napisana w formie pytań dotyczących m.in. tematyki społeczeństwa, sportu, bezrobocia i zatrudnienia, polityki, oświaty, służby zdrowia oraz gospodarki. Stanowi ona znakomity obraz współczesnego społeczeństwa. Jest niezwykła nie tylko ze względu na dostatek wiedzy, jaki można z niej wydobyć, ale także dlatego, że autor dogłębnie analizuje sytuację społeczeństwa i bez owijania w bawełnę ukazuje, jakie niebezpieczeństwa mu grożą.

Docent uważa, że porażką demokracji oraz narodu polskiego, a dosadnie mówiąc, parodią „wymiaru sprawiedliwości” jest fakt, iż w Polsce mija kilkadziesiąt lat, a ofiary i ich rodziny ciągle czekają na sprawiedliwość. No cóż, trudno się z tym faktem nie zgodzić.

Autor używa trafnego porównania obecnego stanu polskiej „demokracji” do samochodu, który wygląda jak sterta wszystkich niezmontowanych części. Są wszystkie jego elementy, ale jeszcze trzeba je zmontować w gotowy pojazd (nie lekceważąc podstawowej zasady, że jedynym jego „paliwem” są wszyscy członkowie polskiej społeczności) i dopiero wówczas nim pojedziemy.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 5.45 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
  3.27 zł
w programie Nexto Premium
5.45 zł nexto.pl
mobi epub pdf
9.90 zł bezdroza.pl
mobi epub pdf
od 8.91 zł
(dla stałych klientów)
9.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
9.90 zł publio.pl
mobi epub
9.90 zł empik.pl
mobi epub
9.90 zł woblink.pl
mobi epub
9.90 zł virtualo.pl
mobi epub
9.95 zł gandalf.com.pl

E-booki podobne do "Towarzysz – Katolik. Polska w pytaniach"