ISBN:9788379001958

Praktyczny poradnik prawa spadkowego

Autor: Mariusz Korcyl

Wydawnictwo: Psychoskok


”Praktyczny poradnik prawa spadkowego z wzorami pism” Mariusza Korcyla powstał z myślą o studentach prawa, administracji, ekonomii i zarządzania, a także osobach, które na co dzień nie są związane ze stosowaniem prawa. Może być wykorzystany przez prawników praktyków, zajmujących się zagadnieniami prawa cywilnego, które uznawane jest za najobszerniejszą gałąź prawa, a przecież ulega częstym zmianom. W poradniku kompleksowo omówione zostały pojęcia, instytucje, zasady oraz przepisy umieszczone w kodeksie cywilnym, a dodatkowo zagadnienia prawne znajdujące się w innych aktach prawnych, związanych z procedurą spadkową. Autor, dla zaprezentowania spadkowych zagadnień, zastosował prosty język ułatwiający praktyczne zrozumienie skomplikowanych sformułowań prawniczych. W skrypcie zawarto wielostopniową analizę dostępnych w literaturze, orzecznictwie sądowym oraz doktrynie publikacji i wybrano z nich elementy, które kompleksowo i w sposób najbardziej przystępny oraz zrozumiały omawiają przedmiotową materię w różnych wariantach.

Dodatkowym walorem poradnika winny być praktyczne przykłady, przedstawienie ciekawszych poglądów orzecznictwa, wyróżnienie zagadnień szczególnie istotnych. Całość skryptu została wzbogacona o niezwykle pomocne wzory pism, potrzebne do codziennego i prawidłowego poruszania się w skomplikowanej procedurze prawa spadkowego, z którą wcześniej lub później styka się każdy z nas.

Autor jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Prawa. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz cywilnym. Pracował w Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sądzie Rejonowym. Obecnie prowadzi własną kancelarię prawną.
Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 27.72 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
27.72 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
27.80 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
27.80 zł ebuczek.pl
mobi epub pdf
  21.00 zł
w programie Nexto Premium
32.55 zł nexto.pl
mobi epub pdf
35.00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
35.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
35.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
od 31.51 zł
(dla stałych klientów)
35.01 zł ebookpoint.pl
mobi epub
35.00 zł woblink.pl
mobi epub
35.00 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
35.00 zł legimi.com
mobi epub
35.00 zł virtualo.pl
mobi
28.00 zł zinamon.pl
epub
28.00 zł zinamon.pl
pdf
28.00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Praktyczny poradnik prawa spadkowego"