Dla wnuków

Autor: Małgorzata Chaładus

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 70

Opłacalność: 6.71 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%


Tytuł książeczki mówi sam za siebie. Przeznaczona jest dla maluchów, których nie zdążyły jeszcze wciągnąć po czubek głowy gry komputerowe. A zresztą wiem z obserwacji moich wnuków, że jedno nie przeszkadza drugiemu. Zawsze lubiłam czytać dzieciom. Najpierw córkom, potem wnukom. Dla dzieci świat baśni jest na wyciągnięcie rączek. Nie ma wyraźnej granicy z rzeczywistością. To co wydarza się w bajce jest realne, musiało wydarzyć się naprawdę. Tzw. częstochowskie rymy, do których nie przyznałby się żaden poważny poeta, zachwycają małych czytelników. Czy to znaczy, że dla dzieci można pisać na kolanie, byle jak? Wcale tak nie uważam. Mali czytelnicy zasługują na największy szacunek. Bez niego nie wypada wciągać ich w zaczarowany świat książki.

Nasz ogród i okolica od dawna zamieszkałe są przez najdziwniejsze stworzenia. Jednego dnia za każdym krzakiem czyha tyranosaurus rex. Drugiego odwiedza nas smok nie bardzo uprzejmy. A trzeciego z lasu skrada się troll, żeby wyjadać truskawki i podkradać poziomki. Trzeba się ich strzec. Nawet babci nie wolno iść ścieżką prosto do warzywnika. Te ważkie problemy starałam się rozwiązać w historyjkach „Dla wnuków”. Książeczka zawiera również wierszyki, trochę zaprawione pedagogiką i trochę wesołe.

Nikt nie jest w stanie tak zupełnie do końca rozstać się z dzieckiem, którym każdy z nas kiedyś był. Myślę, że w pisarzach pamięć o nim jest szczególnie żywa. Skąd indziej mogliby mieć tyle fantazji, żeby zaludniać stronę po stronie wyimaginowanymi postaciami? Niemało fantazji można też pożyczyć od dzieci. Mój wnuk Daniel narzekał kiedyś na deszcz po drodze z przedszkola. Powiedziałam mu, że po deszczu rosną i dzieci i grzyby. Zapytał czy domy też wtedy rosną. Tak narodziło się jedno z opowiadanek w zbiorku „Dla wnuków”. Wierszyki powstały przy pomocy rymowanek, w które bawiłam się z wnukami. Czy do każdego słowa uda się nam znaleźć rym? Ile było przy tym śmiechu! Dzieci są wrażliwe na słowo.

Czytajmy im.
Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 4,70

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
5,02 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
5,31 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
  3,54 zł
w programie Nexto Premium
5,61 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 5,31 zł
(dla stałych klientów)
5,90 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
5,90 zł publio.pl
mobi epub
4,93 zł gandalf.com.pl
mobi epub
5,90 zł litres.pl
mobi epub
5,90 zł woblink.pl
mobi epub
5,90 zł legimi.com
mobi epub
5,90 zł virtualo.pl
mobi epub
6,00 zł empik.pl
mobi
4,70 zł zinamon.pl
epub
4,70 zł zinamon.pl
pdf
4,70 zł zinamon.pl

Małgorzata Chaładus - inne e-booki

E-booki podobne do "Dla wnuków"