ISBN:9788379002573

Transplantacja duszy

Autor: Stefania Jagielnicka Kamieniecka

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 226

Opłacalność: 3.75 zł/100 stron

Oszczędzasz: 43%

„Transplantacja duszy” Stefanii Jagielnickiej - Kamienieckiej to dobrze napisany thriller science fiction. Bohaterką powieści jest internowana polska dziennikarka Celina, która po wyjściu na wolność decyduje się na emigrację do Niemiec. Ucieka przed władzą Unii Globalnej Świadomości rządzącej w Polsce, a w Europie Zachodniej już zdelegalizowanej. Jednak i tam dotarli już agenci Unii, „manipulatorzy” rozsiani po całym świecie, którzy wyszukują ludzi czystych moralnie i próbują wyciągnąć z ich mózgów tajemniczy kod, dlatego Celina nawet za granicą nie może czuć się bezpiecznie. Życie bohaterki jest również zagrożone, a jej kod ma posłużyć złoczyńcom do osiedlenia się na innej planecie po wyeksploatowaniu Ziemi. Poddawana jest przez nich inwigilacji fizycznej i psychicznej, a po pobytach w szpitalach psychiatrycznych zaczyna wierzyć, że cierpi na schizofrenię. Jedyną obroną przed manipulatorami może być jedynie szlachetna dusza, a Celina mimo tylu upadków i słabości taką właśnie ma.

Powieść autorki jest bolesną diagnozą, a zarazem krytyką współczesnego świata, coraz płytszego, w którym brak autorytetów na odpowiednich miejscach. To też opowieść o zawiedzionej miłości i tęsknocie za prawdziwą. Świat przedstawiony w powieści to gruzowisko wartości i idei, na którym leżą obok siebie dobro i zło.

W „Transplantacji duszy” ciekawym jest fakt, iż nic nie jest dopowiedziane do końca. Autorka zostawia czytelnikowi przestrzeń na refleksję i w pewnym sensie na dopisanie sobie zakończenia.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 8.48 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
8.48 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
9.69 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
  8.94 zł
w programie Nexto Premium
14.90 zł nexto.pl
mobi epub pdf
14.90 zł publio.pl
mobi epub pdf
od 13.41 zł
(dla stałych klientów)
14.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
8.48 zł litres.pl
mobi epub
10.12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
11.50 zł swiatebookow.pl
mobi epub
12.11 zł empik.pl
mobi epub
12.11 zł virtualo.pl
mobi epub
14.90 zł woblink.pl
mobi
9.70 zł zinamon.pl
epub
9.70 zł zinamon.pl
pdf
9.70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Transplantacja duszy"