ISBN:9788379004508

Miłość, sutanna i śmierć. Historia dwu miłości. Powieść

Autor: Józef Popławski

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 454

Opłacalność: 4.35 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 18.31 zł.

Oszczędzasz: 21%

„Miłość, sutanna i śmierć” Józefa Popławskiego to historia dwóch miłości, dwóch pokoleń, dwóch połówek jabłka, które prędzej czy później i tak się odnajdą. Napisało ją samo życie...

Olimpia i Włodzimierz poznali się w szkole, gdzie pracowali jaki nauczyciele i pedagodzy. Aniela i Marek poznali się w szkole, w której się uczyli. Pierwszych połączył płomienny romans, drugich młodzieńcza miłość. Uczucie Olimpii i Włodzimierza wystawiono na wieloletnią próbę, a rozłąka spowodowana była II wojną światową i jej następstwami. Losy Anieli i Marka nie były tak dramatyczne, a separacja spowodowana latami nauki w innych miejscowościach tylko umocniła ich w przekonaniu, że są dla siebie stworzeni.

Mianownikiem łączącym wszystkich bohaterów jest wielka miłość, której doświadczyli. Nie sposób rodzielić ich historii, choć każda z nich mogłaby stanowić materiał na osobną powieść. Piękno polskiej wsi, uroki romantycznego Paryża, walka powstańcza oraz walka o miłość – to główne składowe utworu „Miłość, sutanna i śmierć”. Nie brakuje tu również aspektów obyczajowych – życia i pracy na roli, wychowania dzieci czy wątku kleru, który w tamtych czasach odgrywał istotną rolę w życiu społeczeństwa. W powieści poruszono wiele problemów, z którymi i dziś boryka się wielu ludzi. Historia tych par jest bardzo odległa, ale zarazem ponadczasowa.

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 19.77 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
19.77 zł sensus.pl
mobi epub pdf
od 17.79 zł
(dla stałych klientów)
19.77 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
  14.94 zł
w programie Nexto Premium
23.16 zł nexto.pl
mobi epub pdf
od 9.99 zł
(w abonamencie)
24.90 zł legimi.com
mobi epub pdf
24.90 zł publio.pl
mobi epub
21.67 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23.65 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24.90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Miłość, sutanna i śmierć. Historia dwu miłości. Powieść"