ISBN:9788379004713

Droga Tadeusza Mazowieckiego

Autor: Tomasz Mielcarek

Wydawnictwo: Psychoskok

Stron: 230

Opłacalność: 5.46 zł/100 stron

Oszczędzasz: 55%

„Droga Tadeusza Mazowieckiego” Tomasza Mielcarka to powieść biograficzna, fakty dotyczące życia osobistego i odpowiedzi na pytania o działalność bohatera. To jeden z głównych architektów współczesnej Polski. Jego postanowienia, idee które im przyświecały, widoczne są do dnia dzisiejszego. Kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął są tak ważne. Dlaczego mają tylu samo zwolenników, co krytyków?

„Droga Tadeusza Mazowieckiego” to pochylenie się nad działalnością premiera, przyjrzenie się jego żmudnej pracy nad zmianą otaczającego go świata. To analiza zmian zachodzących w poglądach młodego dziennikarza, działacza społecznego i w końcu posła na Sejm PRL. Książka ta przybliża ewolucyjną zmianę, która dojrzewała w umyśle Tadeusza Mazowieckiego. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na to, co leży u podstaw najważniejszych decyzji podjętych podczas przewodniczenia radzie ministrów. Wybory personalne, stosunki z Niemcami i Związkiem Radzieckim, współpraca, a później spór z Lechem Wałęsą. Nie można zapomnieć też o działalności politycznej Premiera już w III RP, a także wielkiej roli jaką odegrał podczas wojny w Jugosławii. Tadeusz Mazowiecki osadzony zostaje między swoimi współpracownikami i przeciwnikami, w epoce i w kolejnych chronologicznie ułożonych wydarzeniach, którym się przyglądał, w których uczestniczył i które go kształtowały.

Za co ceniony jest były premier? Za które posunięcia był szczególnie krytykowany? Skąd wzięła się „gruba kreska” z którą zawsze będzie kojarzony? Odpowiedzi dotyczące działalności Tadeusza Mazowieckiego, a także fakty dotyczące jego życia osobistego znaleźć można na kartach niniejszej książki.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 12.55 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 11.30 zł
(dla stałych klientów)
12.55 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
  16.74 zł
w programie Nexto Premium
27.90 zł nexto.pl
mobi epub pdf
27.90 zł publio.pl
mobi epub
19.53 zł ibuk.pl
mobi epub
22.32 zł vagabook.pl
mobi epub
23.72 zł litres.pl
mobi epub
24.83 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26.01 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.90 zł empik.pl
mobi epub
27.90 zł virtualo.pl
mobi
22.30 zł zinamon.pl
epub
22.30 zł zinamon.pl
epub
27.90 zł
(z kodem prom.)
27.90 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Droga Tadeusza Mazowieckiego"