Interpretacja tytułu. Wypracowanie stanowi interpretację tytułu powieści Grudzińskiego „Inny świat”. Ukazana przez autora rzeczywistość mająca miejsce w łagrach jest zgoła inna od toczącego się w tym samym czasie normalnego życia. Ekstremalne warunki pracy, głód i przejmujące zimno wyzwalają w ludziach najgorsze instynkty. Tekst zawiera 423 słowa.

„Tu otwierał się inny, odrębny świat, do niczego niepodobny..” sens motta G, H. Grudzińskiego. Wypracowanie stanowi wyjaśnienie głównego motta Gustawa Herlinga Grudzińskiego zawartego w lekturze „Inny świat”. brzmiącego: „Tu otwierał się inny, odrębny świat, do niczego niepodobny: tu panowały inne odrębne prawa, inne obyczaje, inne nawyki i odruchy: tu trwał za życia dom, a w nim życie jak nigdzie i ludzie nawykli”. Tekst zawiera 380 słów.

Cierpienie i śmierć ukazana w lekturze. Gustaw Herling-Grudziński to pisarz doby dwudziestolecia międzywojennego, ale także czasu II Wojny Światowej i okresu powojennego. W swym utworze „Inny świat” zawarł opisy dni spędzonych w obozie pracy w Rosji, swoje przemyślenia na temat cierpienia i śmierci, a także brutalne fakty, które dowodziły jak naprawdę wyglądały rosyjskie obozy. Trafiali tam ludzie niewinni, ale będący innej narodowości niż rosyjska. Wypracowanie zawiera 726 słów.

Obraz Bólu i cierpienia w łagrach. Wypracowanie „Inny świat” G. Herling Grudziński: Problematyka bólu i cierpienia. Wypracowanie omawia problematykę społeczno – egzystencjalna w realiach sowieckich obozów pracy – łagrach. Analiza dokonana jest na podstawie lektury „Inny świat” Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Wypracowanie zawiera 434 słowa.

Obraz kobiet w utworze. Wypracowanie dokładnie opisuje sytuację kobiet w sowieckich obozach pracy. Obraz sporządzony został ściśle na podstawie spostrzeżeń Gustawa Herlinga – Grudzińskiego przedstawionych w lekturze Inny świat. Wypracowanie zawiera 493 słowa.