Ignacy Krasicki – życie i twórczość. Wypracowanie na temat życia i twórczości Ignacego Krasickiego, czołowego pisarza polskiego oświecenia. Był poetą, powieściopisarzem i biskupem. Jego twórczość adresowana jest do społeczeństwa polskiego. W swych utworach Krasicki poddawał krytyce wszelkie wady szlachty sarmackiej, nieróbstwo zakonów żebrzących. Był doskonałym obserwatorem świata i nie bał się wytykać ludzkich wad. Wypracowanie zawiera 319 wyrazów.

„Świat zepsuty”- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem „Świat zepsuty”. Poeta w utworze po raz kolejny staje się moralistą próbującym poprzez retoryczny monolog, ostrzec a nawet ukarać rodaków. Autor obawia się bowiem, że dojdzie do całkowitego zatracenia wartości narodowych. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 332 słowa.

„Pijaństwo”- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem „Pijaństwo”. Autor w utworze występuje, jako moralista piętnujący naganne zachowania społeczne, które zaobserwował w życiu codziennym. Należy zaznaczyć, że w ówczesnym czasie spożywanie dużych ilości alkoholu stanowiło nieodłączny element kultury szlacheckiej. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu. Całość zawiera 261 słów.

„Do króla”- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem „Do króla”. Całość utworu zawarta jest w formie monologu, przewrotny, zabawny tekst został napisany z punktu widzenia typowego sarmaty - szlachcica, który wyraża otwartą niechęć wobec osoby króla. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu. Całość zawiera 337 słów.

„Żona modna”- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem „Żona modna”. Tytułowa bohaterka to postać obrazująca swym zachowaniem ślepe zapatrzenie i przyjecie zagranicznych wpływów, jako wzór smaku i nowoczesności. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu. Całość zawiera 284 słowa.