ISBN:9788379063321

Teologia dla początkujących

Autor: Frank J. Sheed

Wydawnictwo: W Drodze

Oszczędzasz: 40%

To jedna z najlepszych, bo najprościej napisanych książek teologicznych. Jest jak brama do bogatego ogrodu wiary chrześcijańskiej. Rzetelna analiza wprowadza wszystkich ciekawych zgłębienia głównych doktryn wiary w świat miłości połączonej z rozumem. Bo jak pisze autor „Miłość, aby była w pełni miłością, i to miłością niezniszczalną, musi wynikać z poznania”. Lektura pozwala zaspokoić potrzebę naszych dusz, a także otaczających nas ludzi.
„Teologia dla początkujących” (Theology for beginners) to dobry pierwszy krok w jedynym słusznym kierunku. Książka składa się z dziewiętnastu rozdziałów, w których autor po kolei wprowadza czytelnika w zagadnienia m.in.: tajemnic Trójcy Świętej; początków, czyli etapów tworzenia życia na ziemi; natury człowieka oraz życia nadprzyrodzonego; skutków upadku pierwszych ludzi; obrazu i człowieczeństwa Odkupiciela i prawdy odkupienia. Sheed przybliża również postać Matki Bożej, wspomina o roli i sile sakramentów, łask, darów i cnót, a także istocie Eucharystii i mszy świętej oraz życiu wiecznym.
Pierwsze wydanie książki miało miejsce w 1957 roku, czyli na pięć lat przed rozpoczęciem Soboru Watykańskiego II. Choć od tamtego czasu minęło tyle lat i nastąpiło sporo zmian, to jednak wiara pozostała ta sama – niezmienna w swej istocie, mająca ten sam „przedmiot” – otrzymane objawienie, Ewangelię Chrystusa, który jest „Ten sam wczoraj i dziś, i na wieki” (por. Hbr 13,18).

„Ta książka wiele lat temu otworzyła mi oczy na piękno teologii rozumianej jako intelektualne wpatrywanie się w Boga dzięki Jego słowu, objawieniu i darowi rozumu. Sheed obiecał mi kiedyś na kartach tej właśnie, niewielkiej przecież książeczki, wielkie rzeczy – jeśli tylko zaufam, że nie ma bardziej fascynujących tematów niż natura Boga Jedynego, Trójca Święta, Bóg-człowiek czy działanie łaski w człowieku. Dziś, po ponad dwudziestu latach od momentu, gdy po raz pierwszy sięgnąłem po Teologię dla początkujących, mogę powiedzieć, że sama książka dała mi znacznie więcej, niż jej autor zapowiadał, a teologia okazała się przygodą jeszcze bardziej fascynującą, niż obiecywała książka. «Teologia dla początkujących» Franka J. Sheeda wprowadziła mnie do świata, który okazał się bezkresny i fascynujący, piękny i w swym pięknie niewyczerpany, tajemniczy i klarowny jednocześnie – świata teologii, czyli Boga poznawanego poprzez słowo i rozum” – Janusz Pyda OP

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 23.39 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
  14.03 zł
w programie Nexto Premium
23.39 zł nexto.pl
mobi epub pdf
30.12 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 27.37 zł
(dla stałych klientów)
30.41 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
31.19 zł inverso.pl
mobi epub pdf
31.33 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
33.14 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
38.99 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
38.99 zł woblink.pl
mobi epub pdf
od 6.99 zł
(w abonamencie)
38.99 zł legimi.com
mobi epub pdf
38.99 zł publio.pl
mobi epub
35.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
38.99 zł empik.pl

E-booki podobne do "Teologia dla początkujących"