ISBN:9788379063789

Życie Maryi

Autor: Juan L. Bastero de Eleizalde

Wydawnictwo: W Drodze

Oszczędzasz: 0%

Najświętsza Maryja Panna wiodła w Palestynie całkiem zwyczajny żywot, a jest najbardziej niezwykłą osobą w historii. Nikt nigdy nie był tak kochany i czczony przez mężczyzn, potężnych i pokornych, młodych i starych. Miliony kobiet nadal noszą Jej imię i tysiące świątyń wzniesiono na cześć Tej, która chciała być „służebnicą Pańską”. Życie Maryi (Vida de María) to biografia Matki Bożej, umieszczona w politycznych i religijnych ramach Jej czasów, oparta na relacjach zawartych w Ewangelii i innych źródłach historycznych.
Jeśli ktoś szuka inspiracji do bycia autentycznym, pokornym, szczerym i skupionym na woli Bożej, to nie znajdzie lepszego przewodnika niż Miriam, Maria z Nazaretu. Jej życie, jak życie każdej żydowskiej kobiety w tamtych cza­sach, było zwyczajne, ale zarazem niezwykłe, bo w całości skupione na Bogu. To właśnie uczyniło Ją najbardziej niezwykłą i czczoną kobietą świata. J.L. Bastero, zafascynowany Maryją, przybliża nam Jej postać. Zaprasza do spojrzenia na Nią jako uosobienie prawdziwie oryginalnej i autentycznej idei tego, czym jest człowiek w Bożym zamyśle – obrazem Boga.

„W Maryi podziwiamy zachwycający kontrast, połączenie małości z wielkością. Z jednej strony urodziła się ponad dwa tysiące lat temu w małej wsi okupowanego przez Rzymian kraju i prowadziła skromne życie. Ale z drugiej strony ta niepozorna dziewczyna stała się – jak mówi papież Franciszek – «kobietą, która miała największy wpływ na historię». Dlatego, po Jej Bożym Synu, jest najbardziej chwaloną osobą w dziejach ludzkości. Niniejsza książka pozwoli nam lepiej poznać tajemnicę Maryi, która jest ulubioną Córką Boga Ojca, Matką Boga Syna i Oblubienicą Boga Ducha Świętego” – ks. Jan O’Dogherty, zastępca wikariusza regionalnego Opus Dei na Polskę

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.90 zł publio.pl
mobi epub
od 27.37 zł
(dla stałych klientów)
30.41 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.41 zł septem.pl
mobi epub
31.19 zł inverso.pl
mobi epub
32.10 zł gandalf.com.pl
mobi epub
35.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.87 zł ibuk.pl
mobi epub
  23.39 zł
w programie Nexto Premium
36.26 zł nexto.pl
mobi epub
38.99 zł woblink.pl
mobi epub
38.99 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
38.99 zł legimi.com

E-booki podobne do "Życie Maryi"