„Mao Star. Instynktowne zanikanie w przestrzeni”. Listy i materiały do biografii Małgorzaty Starowieyskiej (1953-2006)

Autor: Kapsyda Kobro-Okołowicz

Wydawnictwo: Wydawnictwo słowo/obraz terytoria

Oszczędzasz: 30%

„Spośród materiałów przygotowanych do druku przez Kapsydę Kobro najbliższe są mi listy Mao Star i materiały z lat osiemdziesiątych, najbardziej bowiem intensywna działalność artystyczna Mao Star przypadła właśnie na lata osiemdziesiąte zeszłego stulecia. Ważne tu jest jej miejsce: Berlin Zachodni. […]  Wtedy kłębiły się w Berlinie nurty nowoczesnej sztuki i ruchy kulturowe: Neue Wilde, nowa fala, punk rock, awangarda. Mao Star była ważną częścią tego pulsującego życia, ikoną Kreuzberga. Kreuzberg był centrum rewolucyjnej rewolty. Artyści, performerzy, szalone koncerty, teatry, demonstracje polityczne, tureckie knajpy, kebaby i polska emigracja stapiały się w fascynujący amalgamat. Mao Star brała udział w dziesiątkach performansów, sztukach teatralnych i wystawach. Sama wielokrotnie była twórczynią rozbudowanych performance art. […]
Książka Kapsydy Kobro o całym tym artystyczno-tragicznym splocie, jakim było życie Małgorzaty Starowieyskiej jest fascynującym świadectwem życia nieprzystosowanej artystki końca XX wieku, m.in. w demonicznym mieście, jakim był Berlin Zachodni. […] Książka Kapsydy Kobro ratuje od zapomnienia artystkę, której tragiczny los, zakończony na poły samobójczą śmiercią mało jest znany nawet historykom i krytykom sztuki. Kapsyda też w swej bardzo szczegółowo faktograficznie opracowanej książce ocala częściowo ową artystyczną atmosferę, jaka towarzyszyła Paryżowi czy Berlinowi Zachodniemu w tamtych czasach. Czuje swym zmysłem badaczki metafizyczne fluidy, które to miasto wówczas wydzielało…”
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 27,25

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 24,53 zł
(dla stałych klientów)
27,25 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
27,30 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
32,64 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
35,10 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
35,10 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
35,10 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  23,40 zł
w programie Nexto Premium
37,05 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
39,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
29,00 zł
(z kodem prom.)
39,00 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
39,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
39,00 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,00 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
39,00 zł koobe.pl
bez DRM mobi
35,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
35,10 zł zinamon.pl

Kapsyda Kobro-Okołowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "„Mao Star. Instynktowne zanikanie w przestrzeni”. Listy i materiały do biografii Małgorzaty Starowieyskiej (1953-2006)"