ISBN:9788379245864

Kraina Martwej Ziemi. Tom 1. Krew i stal

Autor: Jacek Łukawski

Seria wydawnicza: Kraina Martwej Ziemi, część 1.

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Stron: 376

Opłacalność: 3.98 zł/100 stron

Debiutancka powieść Jacka Łukawskiego, będąca pierwszą częścią cyklu Kraina Martwej Ziemi. Mocna, obrazowa powieść fantasy, w której klimat wczesnego średniowiecza i słowiański koloryt znakomicie się przenikają.

Silny oddział żołnierzy dowodzony przez Dartora, sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi, wyrusza z twierdzy granicznej, by wąskim przesmykiem przemierzyć zapomnianą krainę. U podnóża Smoczych Gór wznosi się stary klasztor, który kryje coś, co musi powrócić do królestwa zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Oddział dowodzony przez starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by stawić czoła demonom z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel wyprawy zna jedynie Arthorn – zagadkowy przewodnik przysłany w ostatniej chwili, ale nawet on nie domysla się losu, jaki zgotowali im bogowie i nie wiem jak krucha jest równowaga znanego im świata.

Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców.

***

Klasyczna fantasy – droga, misja, tajemnica, magia plus słowiańska demonologia. Myślę, że o Łukawskim jeszcze nie raz usłyszymy.

- Jarosław Grzędowicz

Jacek Łukawski serwuje pełną akcji wyprawę w nieznane, podczas której niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Trzyma w napięciu od pierwszej strony.

- Tymoteusz Wronka, Katedra.nast.pl

Powieść Łukawskiego odwołuje się do szerokiej tradycji high fantasy, ale autor zgrabnie przepuścił ją przez filtry realizmu i zdrowego rozsądku. Niezła fantastyczna awantura w głównym nurcie przygodowego fantasy.

- Michał Cetnarowski, "Nowa Fantastyka"

***

Jacek Łukawski (ur. 1980) - Urodził się w Kielcach, z zawodu jest grafikiem komputerowym. Gdy nie miał jeszcze obowiązków, a miał czas, machał mieczem i strzelał z dział czarnoprochowych. Hartował ciało i ducha w organizacji strzeleckiej, brał udział w zawodach sprawnościowych i ćwiczył karate. Próbował też jeździć konno. Zwiedzał Polskę autostopem i na motocyklu. Zaczytywał się w książkach historycznych i fantasy. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu Talenty 2000. Po kilkunastu latach przerwy napisał cykl opowiadań, które pojawiły się drukiem w antologii Gawędy motocyklowe. Współtworzył kwartalnik motocyklowy „Swoimi Drogami”. Wraz z żoną mieszka w pobliżu chęcińskiego zamku.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 14.95 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.44 zł litres.pl
mobi epub
22.34 zł sqn_store.pl
mobi epub
od 20.19 zł
(dla stałych klientów)
22.43 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22.48 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23.92 zł publio.pl
mobi epub
24.25 zł swiatebookow.pl
mobi epub
25.42 zł ibuk.pl
mobi epub
25.42 zł vagabook.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.90 zł empik.pl
mobi epub
29.90 zł virtualo.pl
mobi epub
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
29.90 zł nexto.pl
epub
14.95 zł
(z kodem prom.)
14.95 zł woblink.pl
mobi
23.90 zł zinamon.pl
epub
23.90 zł zinamon.pl

Jacek Łukawski - inne e-booki

Kraina Martwej Ziemi - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Kraina Martwej Ziemi. Tom 1. Krew i stal"