Spadek i testament. Poradnik praktyczny

Autor: Opracowanie zbiorowe

Wydawnictwo: Difin

Oszczędzasz: 17%

Publikacja w sposób kompleksowy omawia regulacje dotyczące spadku i dziedziczenia w prawie polskim. Książka ma charakter interdyscyplinarny – bazując na Kodeksie cywilnym sięga do różnych dziedzin prawa prywatnego i publicznego. Autorzy starali się w ten sposób przedstawić możliwie najpełniejszy obraz sytuacji prawnej wywołanej przez śmierć człowieka i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się w takim przypadku pytania prawne.

Opracowanie ma za zadanie przedstawić prawo spadkowe w sposób praktyczny i przystępny. Poradnik został przygotowany w oparciu o analizę aktualnych poglądów wyrażanych w literaturze, ale przede wszystkim – kilkuset orzeczeń, które zostały wydane przez organy władzy sądowniczej na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Książka zawiera przy tym duża ilość przykładów (kazusów), które ułatwiają zrozumienie i przyswojenie analizowanych zagadnień. Publikację wzbogacają istotnie zamieszczone w niej wzory pism procesowych i pozaprocesowych związanych z podjętą tematyką.

Poradnik został przygotowany z myślą o osobach, które chcą, bądź zwyczajnie potrzebują posiąść wiedzę umożliwiającą im relatywnie biegłe posługiwanie się przepisami prawa spadkowego. Książka może z powodzeniem służyć także jako literatura uzupełniająca do nauki prawa spadkowego dla studentów i aplikantów aplikacji prawniczych. Autorzy wyrażają przy tym przekonanie, że informacje i poglądy w niej zamieszczone, staną się przydatne i zainteresują również prawników – praktyków oraz przedstawicieli nauki prawa cywilnego.

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 40,47

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 36,42 zł
(dla stałych klientów)
40,47 zł ebookpoint.pl
pdf
41,65 zł ibuk.pl
pdf
44,10 zł zinamon.pl
pdf
44,10 zł ravelo.pl
pdf
44,10 zł swiatebookow.pl
pdf
  29,40 zł
w programie Nexto Premium
46,55 zł nexto.pl
pdf
49,00 zł publio.pl
pdf
49,00 zł legimi.com
pdf
49,00 zł virtualo.pl

Opracowanie zbiorowe - inne e-booki

E-booki podobne do "Spadek i testament. Poradnik praktyczny"