Osoby niepełnosprawne w sytuacji zagrożenia

Autor: Romuald Grocki

Wydawnictwo: Difin

Książka zawiera zarówno informacje teoretyczne o kategoriach niepełnosprawności, jak również informacje praktyczne dotyczące sposobów komunikowania się z osobami niepełnosprawnymi, metod przekazywania wiadomości o zagrożeniu oraz sposobów wsparcia (udzielenia pomocy) w warunkach zagrożenia. Przeanalizowane zostały zasady ewakuacji osób niepełnosprawnych oraz przygotowania się do sytuacji, w których występują zagrożenia.

Przedstawiono propozycje rozwiązań architektonicznych, umieszczenia informacji w obiektach publicznych, ułatwiających prowadzenie działań ratowniczych (praktyczne przykłady). Omówiono krótko zasady postępowania ze zwierzętami-przewodnikami oraz ukazano savoir-vivre w zarysie relacji z osobami niepełnosprawnymi.

Jest to poradnik i obowiązkowa lektura dla osób niepełnosprawnych, pracowników i funkcjonariuszy służb ratowniczych, zarządzania kryzysowego, ośrodków pomocy, szkół, ośrodków integracyjnych, a także dla studentów i wykładowców kierunków bezpieczeństwo oraz administracja samorządowa.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 29,28

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
29,28 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
31,50 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
31,50 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
31,50 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  21,00 zł
w programie Nexto Premium
33,25 zł nexto.pl
bez DRM pdf
33,25 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
35,00 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
35,01 zł legimi.com

E-booki podobne do "Osoby niepełnosprawne w sytuacji zagrożenia"