Podatek dochodowy od osób prawnych w systemie rachunkowości przedsiębiorstwa. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Autor: Jerzy Kuchmacz

Wydawnictwo: Difin

Znajomość funkcjonowania podatków w przedsiębiorstwach i instytucjach, w tym także w aspekcie rachunkowości, stanowi podstawowy zakres wiedzy studentów uczelni ekonomicznych. Rachunkowość podatkowa, obejmująca przede wszystkim problematykę funkcjonowania podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług, stanowi w każdym roku akademickim przedmiot nauczania dla szerokiej grupy studentów kilku kierunków studiów. Należy do wiodących przedmiotów wykładanych na kierunkach Finanse i rachunkowość, Rachunkowość i controlling oraz Zarządzanie.

Doświadczenia nauczycieli oraz studentów wskazują przy tym na znaczną użyteczność zbiorów zadań w skutecznej realizacji procesu dydaktycznego, szczególnie przy nauczaniu rachunkowości, w tym rachunkowości podatkowej. Zbiory zadań stwarzają bowiem korzystne warunki dla naświetlania studentom praktycznych aspektów funkcjonowania podatków w przedsiębiorstwach. Głównym celem zbioru jest zatem prezentacja rozwiązań typowych problemów organizacji rachunkowości z zakresu podatku dochodowego przedsiębiorstw posiadających osobowość prawną.


Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Artura Hołdy, CICA:

W mojej opinii przedstawiony do recenzji skrypt spełnia wymogi stawiane tego typu publikacjom i może służyć jako efektywna i systemowa pomoc dydaktyczna. Poziom merytoryczny opracowania jako całości wraz z kompleksowością analizy oceniam jednoznacznie pozytywnie i mogę polecać opracowanie zarówno dla teoretyków, jak i praktyków działalności gospodarczej.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 16,73

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
16,73 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
17,99 zł eplaton.pl
bez DRM pdf
19,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  12,00 zł
w programie Nexto Premium
19,00 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
20,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
20,00 zł koobe.pl
bez DRM pdf
20,00 zł virtualo.pl

Jerzy Kuchmacz - inne e-booki

E-booki podobne do "Podatek dochodowy od osób prawnych w systemie rachunkowości przedsiębiorstwa. Zbiór zadań z rozwiązaniami"