Wpływ ryzyka strategicznego na wartość firmy dla akcjonariuszy. Rozdział 1. Pojęcie i rola strategii

Autor: Magdalena Wereda-Kolasińska

Wydawnictwo: CeDeWu

Jednym z najistotniejszych rodzajów ryzyka, które oddziaływuje na firmę jest tzw. ryzyko strategiczne, stanowiące główny temat niniejszego opracowania. Waga podjętego tematu wynika często z niedostrzegania lub niedoceniania przez instytucje niebezpieczeństw, jakie niesie ryzyko strategiczne, a przede wszystkim niskiej świadomości samego pojęcia i siły ryzyka strategicznego w świecie biznesu.

Organizacje funkcjonują po to, by realizować cele stawiane im przez akcjonariuszy, będących najważniejszymi interesariuszami każdej firmy. Inwestor decydując się na inwestycję w dane przedsiębiorstwo oczekuje wzrostu wartości firmy, co powinno być równocześnie głównym celem strategii, według której podąża organizacja.

Turbulentne środowisko zewnętrze i wewnętrzne wpływa na wybór strategiczny, koncepcję oraz realizację strategii przez firmę, to ono również przekłada się na sytuację akcjonariusza inwestującego własne środki w dany podmiot. Zatem, to właśnie ryzyko występujące w bezpośrednim i pośrednim otoczeniu podmiotu determinuje poziom wartości osiąganej przez akcjonariusza.

Celem niniejszego opracowania jest identyfikacja ryzyka strategicznego, jego wielkości, siły oddziaływania na organizację oraz pokazanie, iż firmy, które mają wdrożone systemy zarządzania ryzykiem strategicznym prezentują wyższą wartość dla akcjonariuszy.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 3,14

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
3,14 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
3,27 zł muve.pl
bez DRM pdf
od 3,05 zł
(dla stałych klientów)
3,39 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
3,59 zł eplaton.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
3,59 zł ravelo.pl
bez DRM pdf Po rejestracji »
3,79 zł nexto.pl
bez DRM pdf
3,99 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
3,99 zł legimi.com
bez DRM pdf
3,99 zł onepress.pl

Magdalena Wereda-Kolasińska - inne e-booki

E-booki podobne do "Wpływ ryzyka strategicznego na wartość firmy dla akcjonariuszy. Rozdział 1. Pojęcie i rola strategii"