Euro a integracja europejskich rynków finansowych (wyd. III zmienione)

Autor: Ireneusz Pszczółka

Wydawnictwo: CeDeWu

Integracja walutowa jest kluczowym elementem procesu integracji krajów europejskich trwającego ponad pół wieku i ma kluczowe znaczenie dla efektywności procesu integracji rynków finansowych w Unii Europejskiej. Zastąpienie walut narodowych wybranych krajów europejskich przez jedną wspólną walutę należy do najważniejszych wydarzeń w historii światowej gospodarki. Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście przyszłego członkostwa Polski w Unii Gospodarczej i Walutowej oraz integracji polskiego rynku finansowego z rynkami pozostałych krajów członkowskich. Odpowiednia ocena kosztów i korzyści oraz wybór odpowiedniego momentu przystąpienia do strefy euro wydają się kluczowe z punktu widzenia interesów rynku finansowego i gospodarki Polski.

W książce wyczerpująco przedstawiono teoretyczne aspekty integracji walutowej z uwzględnieniem teorii optymalnych obszarów walutowych, koncepcji kosztów i korzyści oraz endogeniczności optymalnych obszarów walutowych. Bardzo przystępnie, a zarazem szczegółowo zaprezentowano genezę wprowadzenia wspólnej waluty w Europie. Przedstawiono także zasady funkcjonowania Europejskiego Banku Centralnego, włącznie z prezentacją prowadzonej wspólnej polityki pieniężnej. Ważną częścią publikacji jest ukazanie procesu integracji rynku pieniężnego i rynku kapitałowego w krajach Unii Europejskiej oraz przykładowych strategii integracji Polski z Unią Gospodarczą i Walutową.

Istotną zaletą tego opracowania jest kompleksowość przeprowadzonych rozważań, przejrzysty układ oraz przystępny język. Odbiorcami publikacji powinni być nie tylko praktycy i studenci ekonomii, finansów i międzynarodowych stosunków gospodarczych, ale również ci wszyscy, którzy pragną zrozumieć istotę procesów integracji walutowej.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 25,08

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
25,08 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
od 22,94 zł
(dla stałych klientów)
25,49 zł ebookpoint.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
26,99 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
27,00 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
  17,99 zł
w programie Nexto Premium
28,49 zł nexto.pl
bez DRM pdf
28,49 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
28,49 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
29,99 zł legimi.com
bez DRM pdf
29,99 zł virtualo.pl

Ireneusz Pszczółka - inne e-booki

E-booki podobne do "Euro a integracja europejskich rynków finansowych (wyd. III zmienione)"