Integracja afrykańska - uwarunkowania, formy współpracy, instytucje

Autor: Konrad Czernichowski

Wydawnictwo: CeDeWu

Według „Badania opinii publicznej na rzecz integracji obywateli państw afrykańskich w Polsce", przeprowadzonego w 2010 r. przez Instytut Badania Opinii Społecznej i Rynku Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Fundacji „Afryka Inaczej" 64% Polaków uważa, że wie o Afryce mało lub raczej mało. Pytani nie potrafili wskazać ani jednego pisarza, muzyka lub filmu afrykańskiego. Książka „Integracja afrykańska - uwarunkowania, formy współpracy, in­stytucje" ma na celu przynajmniej częściowe pogłębienie wiedzy w zakresie warunków politycznych, społecznych i ekonomicznych sprzyjających inte­gracji gospodarczej lub ją utrudniających.

W książce omówiono przyczyny zacofania krajów afrykańskich stanowiące zarazem bariery w rozwijaniu współpracy między państwami; przedstawio­no trudności o charakterze społeczno-politycznym. Wszystkie te czynniki skutkują ubóstwem, a nieraz i głodem mieszkańców, co z kolei umacnia bariery rozwoju społecznego.

W publikacji scharakteryzowano organizacje afrykańskie: Organizację Jedności Afrykańskiej i jej następczynię Unię Afrykańską, jak również 11 ugrupo­wań regionalnych. Uszeregowano je zgodnie ze stopniem postępów integracyjnych. W książce poświęcono też uwagę efektom integracyjnym (zwłasz­cza handlowym) oraz próbie nakreślenia kierunków, w jakich potoczyć się mogą procesy regionalizacyjne w Afryce. Ważnym miernikiem realizacji zamie­rzonych skutków integracji jest skala wystąpienia efektu przesunięcia handlu i jego kreacji. Poddano je szczegółowej analizie.

Monografia jest adresowana do studentów stosunków międzynarodowych, politologii, ekonomii i afrykanistyki. Adresatami jej są ponadto osoby interesu­jące się rozwojem gospodarczym w Afryce, jak również teorią integracji ekonomicznej.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 31,87

Formaty Cena Księgarnia
pdf
31,87 zł bezdroza.pl
pdf
31,87 zł onepress.pl
pdf
od 28,68 zł
(dla stałych klientów)
31,87 zł ebookpoint.pl
pdf
32,37 zł gandalf.com.pl
pdf
34,80 zł zinamon.pl
pdf
34,83 zł ravelo.pl
pdf
36,77 zł ibuk.pl
pdf
  23,22 zł
w programie Nexto Premium
36,77 zł nexto.pl
pdf
36,77 zł swiatebookow.pl
pdf
38,70 zł legimi.com
pdf
38,70 zł virtualo.pl

Konrad Czernichowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Integracja afrykańska - uwarunkowania, formy współpracy, instytucje"