ISBN:9788379414222

Nowoczesne modele współpracy przedsiębiorstw

Autor: Agata Rundo, Marta Ziółkowska

Wydawnictwo: CeDeWu

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 24.00 zł.

Wraz z następującą globalizacją rynków i liberalizacją gospodarki światowej obserwuje się wzrost konkurencji w ostatnich latach, co w obliczu zacho­dzących zmian w otoczeniu w zakresie technologii, regulacji i popytu powoduje jeszcze wyższy poziom rywalizacji między przedsiębiorstwami. Starają się one sprostać wymaganiom rynku nawiązując współpracę z innymi podmiotami rynkowymi w formie aliansów strategicznych, organizacji wirtual­nych, klastrów czy też powiązań franczyzowych. W niniejszym opracowaniu przedstawiono wybrane modele współpracy przedsiębiorstw, które - zdaniem autorek - charakteryzują się nowoczesnymi atrybutami i mogą być uznane jako zgodne z tendencjami rozwojowymi współczesnych gospoda­rek światowych.

Analiza tych modeli jest wielopłaszczyznowa. Zaletami współpracy przedsiębiorstw jest przede wszystkim swoboda strategiczna doboru podmiotów współdziałania, a podporządkowanie ograniczone jest do konkretnych problemów gospodarczych. Występuje tutaj możliwość optymalizacji efektów go­spodarczych oraz skuteczne oddziaływanie. Natomiast mając na uwadze wady należy wspomnieć o ograniczonym horyzoncie czasowym i zakresie podporządkowania. Wymienić można tutaj także koszty: poszukiwania i wyboru kontrahentów, transakcyjne, marzy zysku przejmowanej przez kontra­hentów.

Intencją pracy było przedstawienie w jednym zbiorczym opracowaniu modeli biznesowych, które polegają na współpracy przedsiębiorstw. Te formy współpracy przedsiębiorstw nie są często opisywane w polskiej literaturze naukowej, ani praktycznej. Publikacja skierowana jest do wszystkich, którzy w teorii oraz praktyce zajmują się tematyką współpracy i współdziałania przedsiębiorstw we współczesnej gospodarce.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 27.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
27.20 zł onepress.pl
pdf
od 24.48 zł
(dla stałych klientów)
27.20 zł ebookpoint.pl
pdf
27.86 zł gandalf.com.pl
pdf
  19.20 zł
w programie Nexto Premium
29.76 zł nexto.pl
pdf
30.40 zł swiatebookow.pl
pdf
32.00 zł ibuk.pl
pdf
32.00 zł legimi.com
pdf
32.00 zł virtualo.pl

Marta Ziółkowska - inne e-booki