ISBN:9788379414673

Prawo finansowe samorządu terytorialnego

Autor: Jolanta Gliniecka, Edward Juchniewicz, Tomasz Sowiński

Wydawnictwo: CeDeWu

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 54.75 zł.

Grono znamienitych naukowców, wybitnych specjalistów z dziedziny prawa finansowego oraz młodsze pokolenie pracowników nauki zajmujących się tą dziedziną, przedstawia swe poglądy, rozważania i badania, ukierunkowane na wskazanie wizji przyszłości finansów publicznych.

Czwarty już tom z serii będącej owocem projektów badawczych ?Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku?, stanowi kontynuację i zarazem roz­szerzenie Projektu polegające na wskazaniu tematu wiodącego - finansów samorządu terytorialnego i NGO's.

Ideą Projektu jest powiązanie sfery nauki i praktyki. Odbywa się to poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi zrzeszającymi jednostki samo­rządu terytorialnego. Postanowiliśmy od nich, jako praktycznie stosujących prawo finansowe w przestrzeni finansów publicznych, uzyskać zestaw pro­blematyki prawnofinansowej, która jest istotna w bieżącym działaniu JST w dziedzinie finansów publicznych. Uczestnicy Projektu dokonali wyboru intere­sujących ich problemów i analizy prawnofinansowej zgłoszonych przez JST oraz NGO'sy zagadnień, a efekty ich pracy zawarte w niniejszym tomie, zo­stały omówione na II Międzynarodowej Bałtyckiej Konferencji Prawa Finansowego, która stanowiła przestrzeń do wymiany poglądów świata nauki i praktyki oraz dyskusji, a także weryfikacji zasadności efektów pracy naukowej zespołów badawczych i uczestników Projektu.

Połączenie nauki z praktyką jest dodatkową korzyścią płynącą z badań naukowych dla sfery praktycznego działania i potrzeb związanych z prawem fi­nansowym. Stanowi to szczególną troskę Centrum Prawa Samorządowego i Prawa Finansów Lokalnych Uniwersytetu Gdańskiego, będącego inicjatorem i głównym wykonawcą Projektu oraz wydania dwóch kolejnych tomów serii „Prawo finansowe wobec wyzwań XXI wieku". Liczymy na pozytywny odzew i stałe kierowanie do Centrum, bieżącej problematyki stanowiącej szczególną troskę JST i NGO-sów, co jest przedmiotem jego nieustannego zainteresowania badawczego w przestrzeni prawa finansów publicznych.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.34 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 62.05 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 55.85 zł
(dla stałych klientów)
62.05 zł ebookpoint.pl
pdf
62.05 zł onepress.pl
pdf
63.53 zł gandalf.com.pl
pdf
  43.80 zł
w programie Nexto Premium
67.89 zł nexto.pl
pdf
69.35 zł swiatebookow.pl
pdf
73.00 zł ibuk.pl
pdf
73.00 zł legimi.com
pdf
73.00 zł virtualo.pl

Jolanta Gliniecka - inne e-booki

Edward Juchniewicz - inne e-booki

Tomasz Sowiński - inne e-booki