ISBN:9788379416066

Zarządzanie ryzykiem bankowym w praktyce w kontekście nowej umowy kapitałowej (BASEL II)

Autor: Wiesław Żółtkowski

Wydawnictwo: CeDeWu

Podczas długoletniej pracy w banku często miałem trudności z przełożeniem prezentowanych w literaturze metod zarządzania ryzykiem na codzienną praktykę działania. Podobne problemy mieli moi współpracownicy. Opracowanie to jest próbą przybliżenia pracownikom banków i osobom zainteresowa­nym bankowością wiedzy o zarządzaniu ryzykiem bankowym w sposób przystępny. W Polsce traktuje się NUK jako konieczność formalnego spełnienia wymogów nadzoru bankowego.

Wdrożenie NUK jest postrzeganie przede wszystkim jako nowy i trudny obowiązek. Tymczasem nowe regulacje po­wstały z dążenia dużych, międzynarodowych banków do poprawy efektywności działania, poprzez zmniejszenie wymogów kapitałowych i są szansą na zwiększenie zyskowności banku.

Potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wyobraźnia, aby pogodzić teorię bankową z możliwościami zastosowa­nia jej w praktyce konkretnego banku.

W zarządzaniu bankiem trzeba rozgraniczyć dociekliwość badacza z wymogiem racjonalnego zarządzania. Za­rządza się tym co istotne, a nie tylko atrakcyjne intelektualnie. Bank musi być rentowny, aby był bezpieczny.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 44.19 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
44.19 zł gandalf.com.pl
pdf
45.90 zł onepress.pl
pdf
od 41.31 zł
(dla stałych klientów)
45.90 zł ebookpoint.pl
pdf
45.90 zł ibuk.pl
pdf
51.30 zł swiatebookow.pl
pdf
54.00 zł virtualo.pl