ISBN:9788379433841

Za żelazną kurtyną

Autor: Anne Applebaum

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 624

Opłacalność: 5.04 zł/100 stron

„Za żelazną kurtyną to wyjątkowo ważna książka, która skutecznie podważa wiele mitów na temat początków zimnej wojny. Jest mądra, przenikliwa, niezwykle obiektywna i znakomicie udokumentowana”.

 ANTONY BEEVOR

Pod koniec II wojny światowej ogromne obszary Europy Wschodniej niespodziewanie znalazły się pod kontrolą Związku Sowieckiego. Anne Applebaum opisuje, jak komunistyczne reżimy Europy Wschodniej powstały i jak się w nich żyło na co dzień, gdy transformacja już się dokonała.

Autorka szczegółowo opisuje, w jaki sposób szybko ubezwłasnowolniono instytucje społeczeństwa obywatelskiego na różnych szczeblach: partie polityczne, kościół, media czy organizacje młodzieżowe. Wyjaśnia, jak organizowano służbę bezpieczeństwa, jak komuniści zdominowali media i jak wszelkie formy opozycji zostały osłabione i rozbite. Czerpiąc obficie z nowych materiałów archiwalnych , ukazuje życie jednostek, by pokazać wybory, jakich musieli dokonywać ludzie: walczyć, uciekać czy współpracować.

Gdy skończyła się wojna, w ciągu niezwykle krótkiego czasu Europa Wschodnia uległa bezwzględnej stalinizacji. Żelazna kurtyna to nie tylko znakomicie  opowiedziana historia  - to także wyjątkowy moralny rozrachunek i dręczące przypomnienie, jak krucha może okazać się wolność społeczeństw.

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 31.44 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.44 zł woblink.pl
mobi epub
31.71 zł ibuk.pl
mobi epub
31.99 zł publio.pl
mobi epub
33.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
34.40 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 33.29 zł
(dla stałych klientów)
36.99 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.99 zł empik.pl
mobi epub
39.99 zł virtualo.pl

Anne Applebaum - inne e-booki

E-booki podobne do "Za żelazną kurtyną"