ISBN:9788379501168

Dziewięć nauk o Sercu Jezusowym, jako Sercu Kościoła

Autor: Marian Morawski

Wydawnictwo: Armoryka

Stron: 49

Opłacalność: 16.53 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Częstoście słyszeli, najmilsi w Panu, nauki o Najsłodszym Sercu Jezusowym, wieleście czytali o tym nabożeństwie pobożnych i wybornych książek, tak dalece, iż zdaje się trudno w tym przedmiocie podać nowy pokarm duchowny waszym sercom, które przecież pragną ciągle wzrastać w poznaniu i miłości Boskiego Serca. Ale dotąd podobno rozważaliście głównie, czym jest Serce Jezusowe dla duszy waszej, odnośnie do prywatnego życia i osobistej doskonałości waszej.

Otóż w przeciągu tego dziewięciodniowego nabożeństwa będziemy się starali poznać stosunki Serca Jezusowego do Kościoła w całości uważanego. Zobaczymy, że Serce Jezusowe jest sercem Kościoła. Jako bowiem w organizmie człowieka serce jest środkiem życia: z serca wypływa krew ożywiająca całe ciało i do serca znowu wszystka powraca, tak i w ciele mistycznym Kościoła, Serce Jezusowe jest tym środkiem, z którego płynie wszystko życie Kościoła św.: i życie wewnętrzne tj. łaska i cnoty wlane, i zewnętrzne życia objawy, cała hierarchia, sakramenty, ofiara – i znów ku temu środkowi wszystko się zwraca, do tegoż Serca całe życie Kościoła płynie. Nad tymi rzeczami zastanawiać się będziemy w tych dziewięciu naukach.

Jest to założenie trudne, wymagające uwagi, ale przy tym bardzo pożyteczne, bo nam da lepiej poznać te dwa przedmioty ku którym powinny być ciągle zwrócone nasze umysły i nasze serca: Serce Jezusa i Kościół święty. Prośmy więc pokornie o światło Ducha Świętego i o rozgrzanie serc naszych, abyśmy coraz lepiej poznawali te dwa najdroższe przedmioty, i przez to coraz bardziej je pokochali. Przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Matki Serca Jezusowego.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 8.10 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
8.75 zł vagabook.pl
mobi epub
9.38 zł litres.pl
mobi epub
10.00 zł septem.pl
mobi epub
od 9.00 zł
(dla stałych klientów)
10.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
10.45 zł gandalf.com.pl
mobi epub
12.30 zł virtualo.pl
mobi epub
12.30 zł empik.pl
mobi epub
  7.38 zł
w programie Nexto Premium
12.30 zł nexto.pl
mobi epub
12.50 zł publio.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
12.50 zł ibuk.pl
mobi
8.10 zł zinamon.pl
epub
8.10 zł zinamon.pl
epub
12.50 zł
(z kodem prom.)
12.50 zł woblink.pl

Marian Morawski - inne e-booki

E-booki podobne do "Dziewięć nauk o Sercu Jezusowym, jako Sercu Kościoła"