Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Autor: Christian Dreller

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 128

Opłacalność: 13.13 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Ziemia jest regularną kulą? A w Kosmosie panuje idealna pustka? Kiedy robisz zeza, oczy mogą tak zostać na zawsze? Dżdżownice lubią deszcz? Ilość kropek zdradza wiek biedronki? Keczup wymyślono w Ameryce? Tak się powszechnie sądzi, ale czy to prawda? Ależ skąd! Okazuje się, że to wcale nie jest prawda. 

Borys i Marek znajdują rannego kruka i zanoszą go do weterynarza. Tam dowiadują się, jak należy postępować z pisklętami. Weterynarz tłumaczy im również, że wbrew obiegowej opinii kruki są bardzo troskliwymi rodzicami. 

Antoś uwielbia frytki i mało się rusza, stając się obiektem kpin kolegów w klasie. Czy frytki rzeczywiście są niezdrowe? 

Paulina i jej przyjaciółki bawią się w piratów i urządzają fascynujące wyścigi na tratwach. Ale ojej! zapomniały o fladze z trupią czaszką. Przecież każdy szanujący się statek piracki musi mieć taką flagę a może to nieprawda? 

A na filmie Indianie galopują za wikingami na koniach tylko skąd je wzięli, kiedy w owych czasach w Ameryce nie było koni i dopiero Europejczycy po odkryciu jej przez Kolumba sprowadzili te zwierzęta na amerykański kontynent.

Książka zawiera bardzo pomysłowe historyjki wyjaśniające i prostujące najbardziej popularne stereotypy, obiegowe opinie i powszechne poglądy, bawiąc i dostarczając dociekliwym czytelnikom solidnej porcji frapującej wiedzy.

Christian Dreller (ur. 1963) studiował slawistykę i historię, pracował w wielu wydawnictwach specjalizujących się w książkach dla dzieci i komiksach. Od 2005 roku zajmuje się tłumaczeniami, jest lektorem i pisze książki.

Karin Oertel (ur. 1979) jest absolwentką Wyższej Szkoły Grafiki i Rysunku w Münsterze. Od 2006 roku współpracuje z licznymi niemieckimi i zagranicznymi wydawnictwami. Mieszka na peryferiach Münsteru, gdzie w małym domku powstają jej radosne, zabawne, a czasami nawet szalone prace.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 16,80

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
16,80 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
od 16,13 zł
(dla stałych klientów)
17,92 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
18,59 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
18,82 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
19,75 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
20,16 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
20,83 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  13,44 zł
w programie Nexto Premium
21,28 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
22,40 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
22,40 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
22,40 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
22,40 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
22,40 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
20,20 zł zinamon.pl
bez DRM epub
20,20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci"